Onsdag kveld, norsk tid, tok Trump-tilhengere seg inn i Kongressbygningen i Washington D.C. med makt, da Kongressen formelt skulle godkjenne det endelige valgresultatet.
I forbindelse med stormingen har minst fire personer mistet livet.
52 personer er pågrepet etter hendelsene, og politiet opplyser at det ble funnet to rørbomber utenfor hovedkvarterene til Republikanerne og Demokratene. I tillegg ble det funnet en såkalt molotovcocktail ved Kongressbygningen.
Opprøret har skapt sterke reaksjoner, og blant dem som reagerer er Hollywood-stjernene. Skuespiller Ashton Kutcher (42) var raskt ute på Twitter med følgende budskap:
«Støtt den fredelige overgangen av makt! Det er å være en patriot».
- En trist dag for Amerika
Popstjerna Pink (41) på sin side uttrykte til fansen at hun er skamfull over hendelsene som fant sted på Capitol Hill.
«Som en amerikansk statsborger, datter av to veteraner og søster til en annen, skammer jeg meg over det som skjer i Washington. Hykleri, skam, forlegenhet. Upatriotiske, hyklerske sauer som drikker giftig Kool-Aid. Dette er en trist dag for Amerika», lyder Twitter-innlegget.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger