Bare en middels god idé

Mer fornøyelig å se lekre jenter bokse enn å glo på gutter som løfter vekter.

ANGREPSVILLIG: Henriette Bruusgaard viser talent når Cecilia Brækhus skal lære henne å bokse i «Elixir». Foto: Thomas Rasmus Skaug
ANGREPSVILLIG: Henriette Bruusgaard viser talent når Cecilia Brækhus skal lære henne å bokse i «Elixir». Foto: Thomas Rasmus Skaug Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet): Som Einar Gerhardsen ville sagt, hvis han var landsfader i dag: «Hele folket i trening!»

Og vi er nesten i mål. Helsestudioene går så det lukter svidd lycra hele veien til banken. Snart er alle nordmenn lekre i tights, og NRK gjør sin del av jobben.

Av lett forståelige grunner har øvelsen «Kjentfolk prøver seg på ting de ikke kan» blitt en populær tv-sjanger.

Heldigvis finnes det tegn på at flere forsøker innen den beslektede sjangeren «Kjentfolk prøver å lære ting de ikke kan» — et mer sympatisk prosjekt som i tillegg kan risikere å engasjere.

Variert gjengNRK forsøker seg nå med «Elixir», som kan oversettes med «trylledrikk» eller «vidundermiddel», noe som hadde vært relevant hvis deltakerne skulle dopes, men det skal de jo ikke. I stedet skal det svettes og terpes til ferdighetene er på plass, det være seg i golf, alpint, løping, langrenn, lengdeløp og boksing.

Stikkordene er: Sju idrettskjendiser, sju andre kjendiser, fysisk fostring, åtte episoder.

Blant de fjorten finner vi et par verdensmestere, en kjekkas, en moroklump, noen babes, en politiker og enda et par verdensmestere.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer