(Dagbladet.no): Den amerikanske TV-serien «Jericho» kommer muligens tilbake på amerikanske TV-skjermer, til stor glede for den store fanskaren, skriver bbc.co.uk
Serien, som vises på TV 2 i Norge, ble tatt av skjermen etter bare en sesong i USA. Etter ferien midtveis i sesongen gikk seertallene ned, - blant annet hadde den samme sendetid som «American Idol» - og den ble bestemt nedlagt. I USA blir åtte av ti serier lagt ned, noen også før sesongen er avsluttet.
Nå vurderer TV-selskapet CBS likevel hvorvidt de skal gjøre om avgjørelsen, og lage nye episoder.
Fansen ble kraftig opprørt da serien ble bestemt nedlagt, og satte i gang en voldsom lobby-virksomhet. Blant annet fikk CBS-sjefene tilsendt flere tusen kilo peanøtter - et stunt inspirert av et sitat fra Skeet Ulrichs karakter i serien, Jake Green.
CBS skal være i gang med å snakke med skuespillere, blant dem stjernen Ulrich. I så tilfelle er det snakk om sju nye episoder, og dermed får kanskje fansen svar på alle spørsmålene som fremdels henger i luften etter siste episode som så langt er laget.
«Jericho» handler om en liten småby i Kansas, som etter et atomvåpenangrep blir avskåret fra resten av USA og verden.
