Årets Gullruten nærmer seg med stormskritt, og fredag ble det endelig avdekket hvem som er nominert til Gullruten 2021.
Her finner vi blant andre kunstneren Öde Nerdrum fra «Farmen kjendis», som er nominert i kategorien «Årets deltaker» og til den gjeve publikumsprisen.
- Det føles fantastisk, og det oppleves som helt sannsynlig, sier Nerdrum til «God kveld Norge».
Han har følgende å si om hvorfor han er nominert, skriver TV 2:
- Jeg er nok nominert fordi jeg på en merkelig måte ikke hører hjemme der, men samtidig passer svært godt inn, sier han til «God kveld Norge».
Prisutdelingen skjer i år 7. mai og 8. mai.
7. mai deles fagprisen ut, før det er tid for selve Gullruten dagen etter.
De nominerte til Gullruten 2021
Her er alle de nominerte til Gullruten 2021, og kategoriene de konkurrerer i.
Beste dramaserie:- Norsk-ish- Exit 2
- Rådebank 2- Hjem til jul 2
Beste livsstilsprogram:- Kunstsamlarane- Ikke spør om det- Folkeopplysningen- TV 2 hjelper deg
Beste barne- eller ungdomsprogram:- LIK MEG- SUPERKROPPEN- Minibarna- Elevrådet
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger