ØRSTA (Dagbladet): - Action! Lyden fra ferja som produksjonsteamet har leid inn for filminnspillingen, bærer helt opp i åsen utafor Sæbø. Båten går fram og tilbake ute i vika rett utafor kaia. På dekk skimtes ei rødhåra jente, kledd i svarte klær.
Det er sannsynligvis skuespiller Scarlett Johansson (34), som er i gang med de første opptakene til Marvel-filmen «Black Widow» på Sæbø i Ørsta.
«Blue Bayou»
Seint tirsdag kveld kom rapportene om at Scarlett Johansson, som spiller rollen som Black Widow, eller Natasha Romanova som hun egentlig heter, ankom Sunnmøre. Et privatfly fra England hadde landet på Vigra ved Ålesund.
Like etter kom de første bildene av det som man antar er Johansson i en bil, på vei til Sagafjord hotell på Sæbø. Kort tid i forveien hadde dessuten Marvel-fan David Richard King greid å koble produksjonen til «Black Widow» da han fant et skilt med filmens kodenavn «Blue Bayou» blant produksjonstrailerne.
Tidlig onsdag morgen var filminnspillingen i gang. Dagbladet er på Sæbø, og kan gi deg rykende ferske bilder fra det som tilsynelatende er de aller første scenene fra stedet.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger