- Jeg er skamfull og flau. Jeg hadde så mange fordommer

Første natt på asylmottak var Helene Sandvig så redd at hun ikke turte å gå på do.

GOD KONTAKT: I går var Helene Sandvig tilbake på Dikemark. Der møtte hun Abinaya (t.v.) som kom til Norge fra Sri Lanka for ti år siden. Her sammen med Saado (21) og datteren Anzai. Foto: Nina Hansen
GOD KONTAKT: I går var Helene Sandvig tilbake på Dikemark. Der møtte hun Abinaya (t.v.) som kom til Norge fra Sri Lanka for ti år siden. Her sammen med Saado (21) og datteren Anzai. Foto: Nina Hansen Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet): I dokumentarserien «Helene sjekker inn» utforsker NRK-profilen, også kjent som mangeårig programleder for «Puls», hvordan det er å bo og jobbe sammen med blant andre rusavhengige, mennesker i psykiatrien, eldre på sykehjem, og asylsøkere.

Etter oppholdet skammer NRK-profilen seg.

- Jeg kjenner meg både skamfull og flau. Jeg hadde så mange fordommer, som jeg kjente sterkt på, sier Helene Sandvig til Dagbladet.

Allerede abonnent? Logg inn

Våre beste tilbud!

Dagbladet Pluss

Mer å snakke om

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer