John Irving: - Putt karakteren på Viagra. Da blir han helt ødelagt

Viagra, sex, sirkus, transvestitter og søppelbarn. John Irving har fylt sin siste roman med tema han mener folk frykter.

BOKAKTUELL: Forfatter John Irving er aktuell med boka «Mysterieavenyen». Foto: Lars Eivind Bones / Dagbladet
BOKAKTUELL: Forfatter John Irving er aktuell med boka «Mysterieavenyen». Foto: Lars Eivind Bones / Dagbladet Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet): - Mange forfattere har blitt opptatt av virkelige historier. Men selvbiografiske romaner er for meg helt tullete. En virkelig historie blir aldri så bra som det en ordentlig forfatter kan finne på, sier John Irving bestemt.

Forfatteren er verdens kjent for bøker som «Garps bok» og «I en og samme person», og har fått en Oscar for filmmanuset basert på sin egen bok «Siderhusreglene».

Allerede abonnent? Logg inn

Våre beste tilbud!

Dagbladet Pluss

Mer å snakke om

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer