NOMINERTx3: Folkekjære Odd Nordstoga har blitt nominert til tre Spellemannspriser. Foto: SIV JOHANNE SEGLEM/ Dagbladet.
NOMINERTx3: Folkekjære Odd Nordstoga har blitt nominert til tre Spellemannspriser. Foto: SIV JOHANNE SEGLEM/ Dagbladet.Vis mer

Kan han vinne tre priser?

Sjekk ut årets nominerte til Spellemannsprisen.

På en pressekonferanse i Oslo i dag ble årets nominasjoner til Spellemannsprisen presentert.

Kanskje ikke uventet domineres lista av blant andre Odd Nordstoga og Susanne Sundfør.

Under følger de nominerte:

KVINNELIG ARTIST
Christel Alsos — Tomorrow is
Ida Maria — Katla
Ingrid Olava — The guest
Susanne Sundfør — The brothel
 
MANNLIG ARTIST
Moddi — Floriography
Odd Nordstoga — November
Thom Hell — All good things
Thomas Dybdahl — Waiting for that one clear moment
 
POPGRUPPE
deLillos — Hjernen er alene i Operaen
I was a king — Old friends
Kråkesølv — Bomtur til jorda
Madcon — Contraband
 
ELEKTRONIKA
Bjørn Torske — Kokning
Lindstrøm & Christabelle — Real life is no cool
Ost & Kjex — Cajun lunch
 
SAMTIDSMUSIKK    
Alpaca Ensemble — Systema naturae
Edvin Østergaard — Die 7. himmelrichtung
Øivind Farmen — Norwegian safari
 
ROCK
Blood Command — Ghostclocks
Kvelertak — Kvelertak
Motorpsycho — Heavy metal fruit
Serena-Maneesh — No 2: Abyss in b minor
Tommy Tokyo & Starving for my gravy — Go time, showtime & absolute war
 
BLUES    
Billy T Band — L.O.V.E.
Erik Slim Zahl & the South West Swingers — Daddy'o
Little Andrew — Loadstone
 
COUNTRY
Earlybird Stringband — Earlybird Stringband
Hellbillies — Leite etter lykka
Ida Jenshus — No guarantees
Steff Nevers — Ain't no bad life
 
METAL
Enslaved — Axioma Ethica Odini
Ihsahn — After
Shining — Blackjazz
Solefald — Norrøn livskunst
 
HIP HOP
Karpe Diem — Aldri solgt en løgn
Lars Vaular — Helt om natten, helt om dagen
Salvador Sanchez — Happy daze

FOLKEMUSIKK/GAMMALDANS
Gjermund Larsen trio — Aurum
Ingvill Marit Buen Garnås og Per Anders Buen Garnås — Salme, segn & solbøn
Sondre Bratland/Annbjørg Lien — Alle vegne
Unni Boksasp Ensemble — Keramello

DANSEORKESTER    
Furulunds — Ekte diamant
Ole Ivars — Stjerneklart
Sogns — Ei enkel rose
 
JAZZ
Elephant9 — Walk the nile
Ivar Antonsen/Vigleik Storaas — Dialogues
Paolo Vinaccia — Very much alive
Supersilent - 10
Trondheim Jazz Orchestra — Triads and more

KLASSISK MUSIKK
Håvard Gimse/Henning Kraggerud — Schubert & Schumann
Leif Ove Andsnes — Rachmaninov: Piano concertos 3 & 4
Sigurd Slåttebrekk/Ofo/Jurovski — Chasing the butterfly
Trondheimsolistene — In folk style

VISER    
Finn Kalvik & Erik Fosnes Hansen — Neste stasjon Grorud
Frida Ånnevik — Synlige hjerteslag
Jan Toft — Alle e aleina
Narum — Ælt som var søkk borte
Vamp — I full symfoni II
 
ÅPEN KLASSE
Beady Belle — At Welding Bridge
Jaga Jazzist — One-armed bandit
Karl Seglem — Ossicles
Pelbo — Pelbo
Petter Wettre/Audun Kleive — The only way to travel 2
 
BARNEPLATE
Eiksmarka Skole og Rikskonsertene — Jeg vil bygge mitt land
Maj Britt Andersen — Indranis sang
Rasmus og verdens beste band — Puppan te pappa
Terje Formoe — Kaptein Sabeltann og havets hemmelighet
 
TEKSTFORFATTER    
Bare Egil Band — I fyr og flamme
Erik Fosnes Hansen — Neste stasjon Grorud
Ingrid Olava — The gues
Odd Nordstoga — November
Susanne Sundfør — The brothel

POPULÆRKOMPONIST    
Gjermund Larsen — Aurum
Ingrid Olava — The guest
Odd Nordstoga — November
Susanne Sundfør — The brothel
Thom Hell — All good things
 
SAMTIDSMUSIKK
Lene Grenager — Systema naturae
Knut Vaage — Gardens of Hokkaido
Nils Henrik Asheim — Mazurka—remaking Chopin
 
ÅRETS NYKOMMER
Bjørn Johan Muri
Frida Ånnevik
Kvelertak
Moddi
Thomas Eriksen

Dagbladet kommer tilbake med mer