- Se bilder fra spillet
- Spillblogg
- Alt om spill!
- Diskuter spill
(Dagbladet.no): I morgen kommer det nye «Leisure Suit Larry»-spillet i butikken, behørlig titulert «Magna Cum Laude».
I denne omgang er det ikke Larry slik vi kjenner fra de gamle Sierra-spillene som dukker opp, men hans nevø Larry Lovage.
Den yngre Larry skal begynne på college, og det er fortsatt kun én ting som er viktig: Damer.
Dette er ikke et klassisk adventure-spill, slik forgjengerne i serien har vært. Denne gangen er det lagt mer vekt på minispill - du sjekker opp damer, vinner trampoline- og drikkekonkurranser ved å spille små spill.
Humoren er imidlertid lik den vi kjenner fra gamledager. Banale one-linere preger spillets gang, og temaet er sex, sex, sex. Det er faktisk så mye voksenhumor tilstede, at spillet har fått 18-årsgrense.
Vi har nå trukket vinnerne av Larry-konkurransen, og følgende heldiggriser stikker av med premier:
- Jan Erik Dahlen, 6826 Byrkjelo
- Torstein Løver, 3676 Notodden
- Ronny Brennodden, 2022 Gjerdrum
- Kristian Schøning Bergfald, 8516 Narvik
- Lars-Erik Bergland, 4816 Kolbjørnsvik
- Jo Inge Bjørnli, 0656 Oslo
- Håkan Gustavsson, 0469 Oslo
- Tore Killengreen, 7014 Trondheim
I dag kunne du dessuten møte produsenten av «Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude», Josh VanVeld i High Voltage Software, i nettmøte her på Dagbladet.no
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger