Glenn Close:

Nominert som beste og verste skuespiller

Glenn Close har fått sin åttende Oscar-nominasjon. Men for samme rolle er hun nominert årets «dårligste» skuespiller.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert

For åttende gang i karrieren er Hollywood-veteranen Glenn Close nominert til Oscar.

73-åringen får nominasjonen i kategorien «Beste kvinnelige birolle» for sin rolle i dramafilmen «Hillbilly Elegy». Der spiller hun den eksentriske bestemoren Mamaw, som tar av seg oppdragelsen av sitt barnebarn, hvis mor en stoffmisbruker.

Men ikke alle er enig i at dette er Close best utførte jobb. Snarere tvert imot. Golden Raspberry Award, også kalt Razzie, deler hvert år ut pris for de dårligste filmene og rollene. Glenn Close er nominert også her, for den samme rollen. Det skriver nyhetsbyrået Ritzau.

- Gleder meg

Hovedpersonen selv tar det hele med knusende ro.

- Jeg er glad for at arbeidet mitt blir anerkjent av kollegene mine. Jeg er begeistret for å bli nominert til både Oscar og Razzie samme år, sier Glenn Close i programmet «Today» på NBC.

- Jeg synes det er ganske kult. Jeg danset nærmest på bordet, fortsatte hun.

Ifølge nettmediet The Wrap er dette tredje gang et slik scenario utslipper seg. Tidligere har James Coco og Amy Irving blitt nominert til både Oscar og Razzie for filmene «Only When I Laugh» og «Yentl».

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer