Og dette står på programmet...

Her kan du lese hvilke band som skal spille hvor og når på Musikkens Dag i morgen.

Til sammen ti scener inndelt etter musikalsk sjanger vil pryde Oslos gater, plasser og parker i morgen. Her er programmet.

RÅDHUSPLASSEN: POP OG ROCK

12:45 Marvel (Populærpop)

13:20 Surferosa (Populær rock)

13:55 Lorenzo (Populær elektropop)

14:30 Elvin Friendly (Populær pop-rock)

15:05 Twinklehead (Populær gitarpop)

15:40 Karen Jo Fields (Populær vise pop)

16:15 Delaware (Populær Drammens rock)

16:50 Don Juan Dracula (Populær Synth Pop)

17:25 Loch Ness Mouse (Populær skrangle pop)

18:00 Orango (Populær musikk)

18:35 Honcho (Populær Stoner Rock)

19:10 Camaros (Populær garage rock)

19:45 Reverend Lovejoy (Populær melankolskpop)

20:20 William Hut (Poor Rich Ones) (Populær vise-rock)

21:55 Brut Boogaloo (Populær rock)

21:30 Populært Band (Populært)

KONTRASKJÆRET: DJs

11:00 Eplefjord (Roots)

11:30 Kids Love Wax (Roots)

12:30 Malin (Klubb Jazz)

13:00 Espen Horne (Klubb Jazz)

13:30 Nils Noah (House)

14:00 Christian Rot (Delusion Sound System) (House)

14:45 Miles Holloway (UK) & Elliot Eastwick (UK) (House)

15:45 g-HA (House)

16:30 Guglielmo Masico (Techno-House)

17:00 Prince Thomas (Cosmic Sound)

17:30 Ariane (Techno-House)

18:00 Tore Jazztobakk (Techno-House)

18:30 Trulz & Robin (Techno)

19:30 Arildo (Techno)

20:00 Jesus Christer (Techno/House)

20:30 Rolan Lifjell (Techno)

21:00 Karsten (Psy Trance)

21:30 DJ Jamsession

EGERTORGET: FOLKEMUSIKK/DANS

12:00 Oslo Caledonian Pipe Band (Skotske sekkepiper)

12:15 Oslo scottish Country Dance Group (Skotsk folkedans)

12:30 Samspelgruppa i LfF, dansere fra LfF og Dagne Groven Myhren (Hardingfeler, bygdedans og vokal)

13:00 Eirik Myrhaug (Sjamantrommer)

13:15 Grete Brunvoll, Hallgrim Berg (spanske danser og norsk dans i folklorestil)

13:30 Skjetten Leikarring (Folkedans)

13:50 Feleboga Elisabeth Gaver/Hans-Hinrich Thedens (Hardingfeler, Tovdal)

14:00 Oslo Songdanslag (Folkedans)

14:15 Vegar Vårdal (Fele, Agder)

14:30 Tralletrolla, Johanne Mc Dougall (Småkvederne fra Oslo, vokal)

14:45 Idun Bugge Martinsen/Tuva Færden (Feler, Romsdal/Agder)

15:00 Gloria\'s dansegruppe (Orientalsk mavedans)

15:15 Odd Sylvarnes Lund (Lur, bukkehorn, seljefløyte)

15:30 Taranis Oslo irske gruppe (Irsk riverdance)

15:45 Karin Code, Valdres/Hallingdal, dansere fra LfF (Hardingfele, bygdedans)

16:00 Sverre Gjevre (torader, Valdres)

16:15 Reidar Skjelkvåle (fele, Gudbrandsdal)

16:30 Fabelsvansene, folkesvansmusikk, Åsne Sunniva Søreide (nordeuropeisk, vokal)

16:45 Reidar Skjelkvåle/Sverre Gjevre, dansere fra LfF (samspel: fele/orader)

17:00 Musikk fra Baluchistan: Kristi Kinsarvik/Abdul Rahman Surizehi (vokal, benjo: avansert langeleik)

17:15 Ludvig Eikaas, Vidar Veum, Bjørn Kaaks (hardingfele, trekkspill, munnharpe)

AKERSGATA: BLUES/ROCKABILLY/DIVERSE

12:00 DJ Billy Bob (Greazy Listening)

12:40 Moody Moses (Akustisk Blues)

13:20 Ian Senior (Rockabilly)

14:00 Up to fly (Unge Blues-Champions)

14:40 Tolv Volt (Indie Pop)

15:20 Overall Junction (Power-Blues/Rock)

16:00 Rex Rudi (Vill Rockabilly på norsk)

16:40 Renée & Her Nannies (Power-Rockin R\'n\'B)

17:20 Still Doing Sky (Mono-Rock)

18:00 TBA

18:40 P.T. Cruisers (Blues)

19:20 TBA

20:00 R.C. Finnigan & The Ace Blue Flame (Soul/Blues)

20:40 Bud Spencers Country Explosion (Say NoMore)

21:20 The Hoodlums (Irsk Hurra Punk)

22:00 The Moneymakers (Ungt Rockabilly-Blod)

BAKGÅRDEN(GRENSEN 9): BLANDA DROPS

12:00 Per & Påls Eventyr-blanding (Eventyr for de små)

12:45 DJ Tore (Skadubski hits)

13:15 DJ Klosterblund (Gutta på skauen)

14:00 Evolvo (Ambient gladpop)

14:45 Sunkid (Solskinnsmusikk)

15:15 Pauls Boutique (Lapskausmusikk)

16:00 DJ Saint (Myk mann, myk musikk)

16:30 Kleiner Schaltkreis (Hva i all verden musikk)

17:15 Dr. Krutz (Kreutzverk)

17:45 Beta Phreakuency (Frenetiske rytmer)

18:30 Pionero Cubano (Castrohiphop)

19:00 Tøyen (Station Playing)

19:45 Rudeboy Rune (Larvemusikk)

20:15 Ron & Xerxes (Godfoten)

21:00 Dj Anders Norås & Scapegoat (Mixmasters)

21:30 Sketch (Groovejazzelectronica)

22:15 Dj Roland Lifjell (Fleebite rec) (Mørket senker seg)

22:45 B.Low Deck (Mørkemenna er her)

ARBEIDERSAMFUNNETS PLASS: VERDENSMUSIKK

12:00 Aziz Kossai (Arabisk Luth)

12:30 Corinne Campos (Flamenco)

13:00 Mc Jon Pointdexter & Sofia Kaushal (Special Show)

13:15 Poorva Express (Indisk klassisk)

13:45 Mouctar med elever (Guineanske trommer)

14:45 Mc Jon Pointdexter & Sofia Kaushal (Special Show)

15:00 Pacha Embla (Urbanfolk)

15:45 Cheb Hocine (Rai)

16:15 Zanza (Brasiliansk)

16:45 Ritmo Latino (Salsa dans)

17:15 Cesar Bolly (Funky skajazz)

17:45 Bettina flamenco (Vise)

18:15 Sultana (Orientalsk magedans)

18:45 Mc Jon Pointdexter & Sofia Kaushal (Special Show)

19:00 The Ugly Coustomers (Irsk/Engelsk folk)

19:45 Rastafarouts (Ska/raggae)

20:30 Fanteflokken (Folkrock/Rallarjazz)

BRENNERIVEIEN(BLÅ): JAZZ/SAMTIDSMUSIKK/DIVERSE

12:00 Arm

13:00 Fattal Integral

14:00 Marvin Charles og Ketil Gutvik

15:00 Hlynur

16:00 Klaus Ellerholm

17:00 Nutrition Facts

18:00 Magnetic Tapes

19:00 Peru-u

20:00 Salvador

20:45 Crème Fraîche

21:30 Jazid Collective feat. Biff Lindstrøm aka SlowSupreme, Dennis Jr, Local Patron

22:15 Olle Abstract/Strangefruit

DJ WTC, DJ Martin Revheim m.fl spiller i pausene.

OLAV RYES PLASS: VISER/ENSEMBLE

11:00 Oslo Vokalensemble (Kor)

11:30 Gatelangs (Viser)

12:00 Inge Tokstad (Viser)

12:30 Jean Kjartan Iversen (Irske viser)

13:00 Vivo Brass ad Libitum (Messing ensemble - ompa/swing)

13:30 Geir Stenersen (Viser)

14:00 Vokalas (Vokal gruppe - pop/jazz)

14:30 Gunnar Kollstad (Viser)

15:00 Safran (Viser)

15:30 De Fem Årstider (Vokal kvintett - rennessanse)

16:00 Jon-Arne Corell (Viser)

16:30 Pia Ibanez Rojas (Chilenske viser)

17:00 In The Meadows (Viserock)

17:30 Mona Grytøyr

18:00 Oda Høilund (Akustisk pop)

18:30 Nitro Minus (Viserock)

19:00 Maria Solheim (Akustisk pop)

BIRKELUNDEN. HIP-HOP/RAP

12:30 DJ (TBA)

13:10 Carpe Diem (Rap/breakdance/hiphop)

13:30 DJ Enkini

14:15 Dulce Latino (R&B/latinorap m dj)

14:40 DJ Sprengt Torsk

15:30 Front Page (Rap/hiphop)

15:50 DJ Nasty Kutt

16:30 Nulltull (Hip-hop)

16:50 Oslo City Crew (Dub/hiphop/dancehall/funk)

17:30 TBA

STOVNER: ROCK/DJs

13:00 Sissy Wish (Pop/Rock)

13:45 Even Kern (Pop/Rock)

14:30 Granby Park (Pop/Rock)

15:15 Beat Allegro (Akustisk Pop)

16:00 Basmati (Pop/Rock)

16:45 Now We Got Members (Pop/Rock)

17:30 Bandkind (Pop/Rock)

18:15 Spoonfool