Et år med isolasjon, sofasitting og skjermtid har gjort landets mest kjente komikere enda rikere.
Fellesnevneren for toppnavnene er at alle har en tydelig profil i TV-bransjen.
Ensom på toppen
Thomas Giertsen er overlegent rikest, med sin formue på 75 millioner kroner.
Han har de siste ti årene vært aktuell med den selvbiografiske humorserien «Helt perfekt», som har gått på TV Norge. Tidligere har han vært å se på «Torsdagsklubben» på TV 2, og mandagsklubben på TV Norge.
Ved siden av humoren er Giertsen opptatt av mat, og har vært gjestedommer i «Masterchef Norge».
I fjor tjente Giertsen 2,5 millioner kroner.
Pallplassene
Det er langt ned til neste på lista.
Robert Stoltenberg, mest kjent for NRK-serien «Borettslaget», står oppført med en formue på 17 millioner kroner. I fjor tjente han 2,3 millioner kroner.
Atle Antonsen har de siste årene vært aktuell med «Kongen befaler» på TV Norge, og har en formue på 15,2 millioner kroner. I 2020 hadde han en inntekt på 3,7 millioner kroner.
Komikeren som tjente best på fjoråret var Bård Tufte Johansen, programleder i «Nytt på Nytt». Han står oppført med en årsinntekt på 7,7 millioner kroner.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger