(Dagbladet.no): Novellefilmen «Lullaby» har gått på kino i høst, og fikk gode kritikker etter premieren.
Nå gir vi deg muligheten til å se filmen helt gratis.
Om sårhet og råhet
«Lullaby» handler om Falken, som har adhd. En natt sender han ut en tekstmelding til fire kvinner i Oslo, som han så oppsøker.
«Falken søker noe hos kvinnene, men deres egne behov skygger for Falkens. En liten film om sårhet og råhet, opplevelse av svik og kjærlighet - karakterenes sensualitet og desperasjon», heter det i presseskrivet til filmen.
Blant de kjente skuespillerne som deltar i «Lullaby» er Kjersti Holmen, Anne Krigsvoll og Ingar Helge Gimle, mens Jørgen Enger spiller hovedrollen. Han har også skrevet manus sammen med Olin.
Olin har tidligere laget flere omdiskuterte og prisbelønte dokumentarer, blant annet «Kroppen min» og «Ungdommens råskap».
Med «Lullaby» - som beskrives som en novellefilm - tar hun et stort skritt mot fiksjonen. Neste prosjekt for Olin blir spillefilmdebuten «Engelen», som ligger tett opp til «Lullaby» temamessig.
Terningkast fire
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger