(Dagbladet.no): Onsdag meldte forlaget HarperCollins at de har inngått avtale om å gi ut to tenåringsromaner av «Sex og singelliv»-forfatter Candace Bushnell, rapporterer nyhetsbyrået AP.
Bøkene, «The Carrie Diaries», skal ta for seg Carrie Bradshaws gymnastid, med fokus på «vennskap, romanser og hvordan hun fant drømmen om å bli forfatter», heter det i pressemeldingen.
Den første boka skal etter planen komme ut i 2010 på HarperCollins\' etikett Balzer & Bray.
- Vi er utrolig opprømte. Tenåringene er rabiate fans av den opprinnelige boka og tv-serien. Jeg kan simpelthen ikke vente på å se hva som skjer når Candace vender det skarpe blikket for sosial kommentar mot gymnasjungelen, sier Alessandra Balzer fra Balzer & Bray, til Yahoo News.
Ann-Janine Murtagh, ansvarlig for HarperCollins\' barnebøker i Storbritannia, stemmer i koret:
- Jeg er henrykt over å få gi ut disse to fantastiske titlene i her i Storbritannia, hvor Carrie Bradshaw har en så lojal fanskare allerede. Jeg er sikker på at Candace vil gi oss et uimotståelig innblikk i Carrie Bradshaws tidlige håp og drømmer og skape historer som garantert får universell appell.
Men den som tror vi får møte en usikker og tafatt ungdoms-Carrie tar feil.
- Jeg har alltid vært interessert i å utforske tenårene hennes. Gymnasutgaven av Carrie fulgte ikke etter flokken, hun ledet den. Det var da hun begynte å observere og kommentere det sosiale livet, forteller Bushnell selv via agenten sin.

Bushnells femte roman, «One Fifth Avenue», kommer ut senere denne måneden.
