Etter 10 sesonger med aktualitetsprogrammet «Torp», ledet av programleder og kjent NRK-journalist Ole Torp, er det over. Det melder kringkasteren onsdag ettermiddag.
- Vemodig er det, men jeg sitter igjen med en god følelse etter fem år og 250 direkteintervjuer. Det er ikke «Atlantic Crossing»-størrelse på budsjettet til «Torp», så vi er profesjonelt fornøyd med å få til kvalitetsjournalistikk for et voksent publikum, sier Torp til Dagbladet.
NRK-profilen fortsetter som journalist i NRKs Dagsrevyen-redaksjon.
- Jeg skal lage reportasjer, noe jeg gleder meg til. Jeg har fortsatt mange av dem i meg ennå, sier Torp.
I kveld sendes siste utgave av intervjuprogrammet, og i studio får han besøk av en Norges mest kjente politiske fjes, Gro Harlem Brundtland.
- Hva skal du prate med Gro Harlem Brundtland om i kveld?
- Vi snakker om pandemien, nærmere bestemt hennes egne opplevelser og tanker rundt den, politikk og Arbeiderpartiets situasjon, sier Torp.
Nyhetsredaktør i NRK, Knut Magnus Berge, beskriver beslutningen om å avslutte «Torp» som udramatisk.
- Dette er en del av en fortløpende omstilling som skjer i NRK, hvor vi forsøker å nå stadig nye grupper og breiere publikum. Enkelte programkonsept blir lagt ned, andre konsepter blir lansert, sier han til NRK.