(Dagbladet): Donald Trump later ikke til å være spesielt populær i kretser der musikkstjerne vanker.
Den siste i rekken av musikere som tydelig gir uttrykk for sin misnøye med republikanernes presidentkandidat er Bruce Springsteen.
- En tragedie for demokratiet
I et ferskt intervju med magasinet Rolling Stone fyrer han av en solid kraftsalve når han blir spurt om hvilke tanker han gjør seg om «Trump-fenomenet».
- Republikken er under angrep av en idiot. Hele greia er tragisk. Uten å overdrive så er det en tragedie for vårt demokrati, sier Springsteen.
Springsteen mener at ideene Trump forfekter er veldig farlige.
- Hvit nasjonalisme og alt-right-bevegelsen. Opprørende ting han har gjort, som da han ikke umiddelbart tok avstand fra David Duke, sier Springsteen.
Tidligere Ku Klux Klan-leder David Duke gikk tidligere i år ut med sin støtte til Donald Trump i presidentvalgkampen.
- Å stemme mot Donald Trump er forræderi mot det du stammer fra, sa Duke.
Trump ville ikke klart ta avstand fra uttalelsen da han ble konfrontert med den i sommer.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger