Vårens norskeplateslepp

Her finner du en komplett oversikt over årets norske plateslepp frem til sommeren. Se etter din favorittartist eller gruppe.

JANUAR:

Dei Nye Kapellanane «Living Next Door»

Furuholmen/Bjerkestrand «Hermetic» (filmmusikk - «1732 Høtten»)

Adrian/Bjørnov «Adrian/Bjørnov»

Ulver «Themes From William Blakes The Marriage Of Heaven And Hell»

The Beatniks «Cross Country»

Biosphere «Remix Remixes»

E-76 «Gørgode låter»

Henning Gravrok Band «Ord»

Diverse artister «Oslo Jazz Circle»

Diverse barnerepertoar «Velkommen til dinosaurenes verden»

Anne Lorentzen «Såre sinn»

Bjørn Berge «Blues Hit Me»

Lars Fredriksen Cecilia Per Vestaby Jan Werner «Musical Highlights»

Infinity «www.happy-people.net»

Katia Cardenal «Så seile vi på Mjøsa» (Prøysen på spansk)

Trancefixtion «3rd phase first chapter»

Ingeborg Hungnes «Noahs draum»

Ole Henrik Giørtz og Lars Saabye Christensen «Skrapjern og silke»

FEBRUAR:

Åge Aleksandersen Tom Russell (m/bl.a. Sondre Bratland, Kari Bremnes og Dolores Keane) «The Man From God Knows Where»

Locomotives «Albert»

Marianne Krogness Det norske sjømannskor «Bli med ombord»

Artikkelen fortsetter under annonsen

Ketil Bjørnstad «20 variasjoner»

Ole Ivars «De 20 beste»

Stuntbike «Gone»

Thinkerbell (Jørn Christensen/Vibeke Saugestad)

Andrej Nebb (på nynorsk)

Alex Rosén «In Person» (cover-album)

Dance With A Stranger «Happy Sounds»

Chocolate Overdose «Dingledoodies»

Kaia Huuse «Egentlig kunstner»

Kåre & The Cavemen «Gallery Oslo»

Noora

Spunk «Det eneste jeg vet er at det ikke er en støvsuger»

Kristin Skaare (Inger Hagerup-dikt)

Sex Gale Menn (med bl.a. Eskil Brøndbo fra D.D.E. og broren Thomas)

Elin Furubotn «Tikk Takk»

Tone Hulbækmo «Kyrja»

MARS:

Claudia Scott

Lene Marlin

Elisabeth Karsten (Shakespeare-tekster i norske gjendiktninger)

Dimmu Borgir «Spiritual Black Dimensions»

Jokke & Tourettes

Øystein Sunde

Secret Garden
Øsekara
Zoo

Nordre Sving

Maarudkara

Sternklang «Neolounge»

Popium (Frank Hammersland m.fl.)

Sondre Bratland

Anne Vada

Baba Nation

Lars Fredriksen

Flamberte Bananer

Kirsten Bråten Berg og Hallvard Bjørgum «Slåtter, ballader m.m. fra Setesdal»

APRIL:

Garbarek/Hilliard-ensemblet «Mnemosyne»

Morten Harket «Cultures of the World» (Filmmusikk)

Steven K. Band «Lights on» (country fra Kvinesdal)

Postgirobygget

Lone Ungar

Finn Coren

Raga Rockers

Multicyde

Time Of Madness

Anette Mossin

Oslo Kammerkor

Di-Mico

DJ JAM IT

MAI:

TNT

JUNI:

Kjetil Saunes

Sabeltann

Vamp (samleplate med nye låter)

Jan Engervik (Sørlandsviser)

Anne Karin Kaasa «Barn av sommaren»