VI ER INNE I 15O-ÅRS-FEIRINGEN for Darwins evolusjonsteori, som sier at mennesker og dyr er et resultat av en gradvis utvikling der vinnere og tapere blir kåret gjennom naturlig utvalg.
Hudfarge er en egenskap som antakelig er resultatet av naturlig utvalg. I løpet av de siste 50 000 årene har populasjoner gått fra å ha mørk til å få lysere hud, og omvendt, fra lys til mørk hud.
Med Dagbladet Pluss kan du dykke ned i en verden av eksklusivt innhold som berører, beriker og begeistrer
Kom tett på de sterke historiene. Bli med på innsiden og bak fasaden. Ta gode valg i hverdagen ved hjelp av våre tips, tester og guider.
Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger