Klubbene støtter voldelige supportere

Får styre parkering, salg og svartebørs på stadion i Argentina.

STOR STEMNING: Lokaloppgjøret El Super Clasico mellom gigantene Boca Juniors og River Plate skaper liv på La Bombonera-stadion i Buenos Aires. Nå vil myndighetene registrere alle som skal inn på fotballarenaer i Argentina. Grunnen er at voldelige supportermafiaer skal stoppes.Foto: MARCUS BRINDICCI/REUTERS/SCANPIX
STOR STEMNING: Lokaloppgjøret El Super Clasico mellom gigantene Boca Juniors og River Plate skaper liv på La Bombonera-stadion i Buenos Aires. Nå vil myndighetene registrere alle som skal inn på fotballarenaer i Argentina. Grunnen er at voldelige supportermafiaer skal stoppes.Foto: MARCUS BRINDICCI/REUTERS/SCANPIX Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

||| BUENOS AIRES, ARGENTINA: Nå er det justisdepartementet i Argentina, ikke klubbene, som skal bestemme hvem som får gå på fotballkamp.

Tanken er å sette en stopper for Las barras bravas, de voldelige supportermafiaene.

Samtidig pågår en blodig maktkamp innad i La Doce, Boca Juniors sin supporterskare, som er i stadig økning. I potten ligger en reise til VM i Sør-Afrika neste år.

Med Dagbladet Pluss kan du dykke ned i en verden av eksklusivt innhold som berører, beriker og begeistrer

Kom tett på de sterke historiene. Bli med på innsiden og bak fasaden. Ta gode valg i hverdagen ved hjelp av våre tips, tester og guider.

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Trygg betaling med:

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer