Anthony Bourdain (61) er død, melder den amerikanske TV-kanalen CNN. Bourdain ble funnet på et hotellrom i den franske byen Strasbourg fredag morgen.
Den amerikanske kokken, kjent for blant annet boka «Kokkejævler», og flere matreiseprogram for den amerikanske TV-kanalen, skal ha tatt sitt eget liv.
- Det er med stor sorg vi kan bekrefte dødsfallet til vår venn og kollega Anthony Bourdain, skriver TV-kanalen i en pressemelding fredag.
- Hans forkjærlighet for eventyr, nye venner, god mat og drikke og utrolige historier fra hele verden gjorde ham til en unik historieforteller. Vi sluttet aldri å la oss overraske over hans talenter, og han vil bli dypt savnet. Hans datter og familie er i våre tanker og bønner i denne utrolig vanskelige tiden.
Parts unknown
Bourdain var i Frankrike for å spille inn flere episoder av den prisbelønte TV-serien «Parts unknown».
Best kjent er han kanskje likevel for boka «Kitchen Confidential», eller «Kokkejævler» som den heter på norsk. Boka tar oss med inn på restaurantkjøkken i New York, og beskriver en hverdag med stort arbeidspress og tilhørende dopmisbruk.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger