||| (Dagbladet): Skipet ligger nå til kai i Eidfjord i Hordaland.
- Det ryker fra skipet, sier vitne Borghild Vik til Dagbladet.
Flere passasjerer skal ifølge bt.no være hentet med ambulanser.
Brannen skal etter hva Dagbladet får opplyst ha oppstått i et av maskinrommene på cruiseskipet «MS Deutschland».

Det er 608 personer om bord. Blant disse er to norske loser.
Evakuert
Det ble satt i gang evakuering av samtlige ombord.
- Parallelt pågår slukningsarbeidet. Vi har foreløpig ingen informasjon om at brannen er til hinder for evakueringen. Passasjerene blir fraktet til et hotell like i nærheten, opplyser pressetalsmann Per Fjeld ved Hovedredningssentralen Sør-Norge (HRS) til Dagbladet.
Innsatsstyrker fra både Stavanger og Bergen er på vei til Eidfjord. Akkurat nå drives redningsoperasjonen av lokalt politi, brannvesen og annet redningspersonell.
«MS Deutschland»
• Eies og drives av Peter Deilmann Cruises.• Skipet er innredet i Art Deco-stil.
• Deutschland ble sjøsatt i 1998.
• Cruisebåten tar 513 passasjerer og 260 besetningsmedlemmer, fordelt på sju dekk.
• Bruttotonnasje: 22 400
• Det tyske TV-showet Das Traumschiff (Drømmeskipet), basert på amerikanske The Love Boat, ble filmet ombord på Deutschland.
Kilde: Wikipedia
Ukjent farenivå- Vi har foreløpig ingen informasjon om det er fare for spredning eller om det eksplosjonsfare, sier Fjeld.
Skipet «MS Deutschland» og er registrert i Tyskland. Det drives av rederiet Dellmann.
HRS fikk melding om brannen klokka 12.31 i dag.
- De har branndører og skal ha klart å avgrense brannen til et lite område i maskinrommet, sier Fjeld.

- Under kontroll«MS Deutschland» ankom fra Flåm og skulle videre til Hamburg klokka 19 i kveld.
Vitnet Borghild Vik ved Eidfjord Fjell og Fjord Hotell forteller Dagbladet klokka 13.45 at det fortsatt ryker fra skipet.
- Men det ser ut som det er under kontroll nå. Det er masse folk utenfor nå og evakueringen ser ut til å ha gått bra, sier Vik.
Ambulanser, ambulansehelikopter, brannvesen og politi er på stedet.
