(Dagbladet): I kjølvannet av terrorangrepene i Paris i november i fjor og mot magasinet Charlie Hebdo i januar, har franske myndigheter satt søkelys på flyplassansatte.
Ifølge Aftenposten skal ledelsen for flyplassene i Paris ha trukket tilbake sikkerhetsklareringene til rundt 70 ansatte i desember. Årsaken skal ha vært «radikalisering». Personene det gjaldt skal ha jobbet i de mest sikkerhetsutsatte områdene på flyplassen.
BBC skriver at personer som var på jobb ved flyplassen Charles de Gaulle i Paris onsdag kveld, blir avhørt.
- Vi er på et tidlig stadium, sier en anonym politikilde til Reuters.
- Trolig en terrorhandling EgyptAirs MS804-flyging, som var på vei fra Paris til Kairo med 66 personer om bord, forsvant fra radaren i Middelhavet klokka 02.30 natt til i dag.
Torsdag ettermiddag gikk EgyptAir ut med en pressemelding om at de hadde funnet vraket. Denne opplysningene ble senere dementert av både flyselskapet og av greske myndigheter.
Det store spørsmålet er hva som fikk flyet til å styrte.
- Det er større sannsynlighet for at styrten skyldes en terrorhandling enn teknisk svikt, sa Egypts luftfartsminister Sherif Faty på en pressekonferanse torsdag ettermiddag.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger