Natt til 17. mai var det en lang rekke hendelser for landets politidistrikter.
I Oslo var det flere store fester.
- Det vært mye beruselse og mye støy. Det var blant annet en større ansamling på St. Hanshaugen med russ og ungdom, sa operasjonsleder Christian Khron Engeseth i oslopolitiet til Dagbladet tidlig tirsdag morgen.
Han sier videre at det likevel ikke var de helt store hendelsene på festen.
- Det ble jobbet godt forebyggende av patruljene på stedet, sa Engeseth.
Festbråk i hele landet: - Mye beruselse
Da Dagbladet var i parken mandag kveld, var den stappfull.
Dagen derpå er parken full av søppel. Det ligger russekort, tomgods og glassflasker over alt.
- I overkant
- Jeg har aldri sett det så ille, sier Roy Gustavsen til Dagbladet tirsdag morgen.

De siste ti åra har han jobbet med å rydde i byens parker for bymiljøetaten i Oslo kommune.
- Vi prøvde å rydde i går kveld, men politiet sa bare at vi skulle holde oss unna fordi det var visst ville tilstander. Politiet anslo at det var 4000 til 5000 folk i parken, sier han.

Det er ikke første gang Gustavsen rydder etter en festnatt i parken på St. Hanshaugen.
- Vi visste at det kom til å bli ille, men dette er litt i overkant. Det verste er at det er veldig mye glass, fordi folk som bor i området her bruker parken til å lufte hundene og det er vanskelig å fjerne alt glasset, sier han.
- Vi kommer til å rydde litt til, men vi blir nok ikke ferdig i dag, sier Gustavsen rundt klokka åtte.
- Sjokkerende og ekkelt
Midt på gressplenen i parken står nabo Cecilie Wollebæk med hunden sin og ser på restene av gårsdagens festligheter.

- Det er sjokkerende og ekkelt. Bare tanken på at det skal komme barn opp hit og feire senere i dag, sier hun.
Wollebæk har bodd på St. Hanshaugen i mange år.
- De siste årene har det blitt verre og kommet mye knust glass. Det har aldri vært som dette, sier hun mens hun passer på så hunden ikke tråkker på glass eller spiser gamle kebabrester.