(Dagbladet): For to år siden avgjorde den høyeste rettsinstansen i Storbritannia at WikiLeaks-gründeren Julian Assange skulle utleveres til Sverige. Så oppsøkte Assange Ecuadors ambassade i London for å søke politisk asyl.
Og der har han vært helt siden 19. juni 2012.
Kostbar jernring London-politiet laget umiddelbart en jernring rundt ambassaden - og har voktet den i to år.
Ifølge Daily Mail er det alltid tre politifolk som er klare til å pågripe Assange utenfor ambassaden.
Det har kostet britisk politi over 60 millioner kroner, noe som har skapt sterke reaksjoner i landet. På nettsiden GovWaste.co.uk tikker pennyene og sekundene, mens en oversikt viser hva pengene kunne ha blitt brukt på.
BBC meldte i fjor at en talsmann fra Ecuadors ambassade beklaget at det hadde kostet skattebetalerne flere millioner, og sa at alt som måtte til var at både britiske og svenske myndigheter forsikret at Assange ikke ville utleveres til USA.
Frykter utlevering til USA For utlevering til USA har hele tida vært WikiLeaks-sjefens store frykt.
Amerikanske myndigheter har lenge etterforsket Assange for sin rolle i frigivelse av blant annet 700 000 hemmelige dokumenter fra krigføringen i Irak og Afghanistan.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger