Ektemannen til den bortførte politikeren Ingrid Betancourt kom onsdag til jungelen i Colombia for å lete etter spor av sin hustru.
- Jeg vil snakke med folk i landsbyene for å se om hun lever eller ikke, og hvordan helsetilstanden hennes er, sa Juan Carlos Lecompte da han ankom provinshovedstaden San José del Guaviare.
Han sa han ville kjøre til en rekke landsbyer i jungelen for å lete etter spor, men at han ikke har hatt noen kontakt med FARC-geriljaen som har holdt henne som gissel i seks år.
Det har vært ubekreftede meldinger om at hun er blitt observert i området. Hun skal blant annet ha blitt fraktet til et helsesenter for å få behandling for sykdommer hun lider av.
Løslatte gisler som hadde kontakt med henne, sier hun har hepatitt B og lider av depresjon.
Håpet om en snarlig løslatelse falt i grus da geriljaen avviste kontakt med et fransk legeteam som ble sendt av president Nicolas Sarkozy for å gi henne behandling. Onsdag returnerte flyet med legeteamet til Frankrike.
FARC gjentok tirsdag at Betancourt bare blir løslatt som ledd i en fangeutveksling med fanger i Colombia og USA. (NTB)