||| (Dagbladet): De ligger i toppsjiktet både på lese- og inntektsstatistikkene.
Men de unge motebloggerne får også tilsendt produkter de ofte velger å promotere på bloggen sin.
Norges desidert mest leste blogger, Voe, har i flere år hatt problemer med slitter hårtupper. Løsningen på problemet kom i form av en pakke.
«Men, en dag fikk jeg Eco Fruit Mask i posten, og dette er ikke bare noe jeg sier; jeg elsker den!», skriver Emilie Nereng i bloggen sin.
Skattereglene er klare: Hårkuren til Emilie skal innrapporteres til Skatteetaten.
- Det var jeg ikke klar over, sier Erling Nereng, som har hånd om både henvendelser og økonomi for datteren.
- Bør ta kontaktDen stadig vanligere måten å promotere produkter på er også noe Skatteetaten har fått med seg. Og begynt å ta tak i.
- Innimellom snapper vi opp i media at bloggere tjener penger på å motta slike gaver. Da hender det vi leser gjennom bloggene og sjekker om de har innrapportert gavene de har mottatt, sier direktør Øivind Strømme i Skatteetaten.
For reglene er klare: en gave er en gave, og skal som hovedregel innrapporteres.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger