(Dagbladet.no): - Jeg fikk beskjed om at den eneste positive egenskapen jeg hadde var at jeg var god på kommunikasjon. Ellers sto det dårlig til, sier Rudi Myrvang til Dagbladet.no.
Myrvang er i dag utdannet psykolog. Han lot seg teste av scientologene på Karl Johans gate i Oslo som 19-åring.
Han tok resultatet alvorlig, og syntes det var rystende, men avslo likevel, etter litt betenkningstid, tilbudet om et kurs som skulle forbedre ham som menneske.
Kaja Bordevich Ballo (20), SV-politiker Olav Gunnar Ballos datter, tok sitt eget liv få timer etter at hun fikk det nedslående svaret på tok scientologikirkens omstridte personlighetstest.
Her kan du se alle spørsmålene i testen: «Synger du og plystrer for moro skyld?»
- Utdaterte og irrelevante Myvang utdannet seg til psykolog og er i dag er spesialist i arbeid- og organisasjonspsykologi, og leder av selskapet Cut-e, som leverer godkjente tester.
Myrvang sitter også i styret i Sertifiseringsrådet for testbruk.
Han mener historien om Kaja Bordevich Ballo viser hvor useriøst og kynisk scientologibevegelsen opptrer.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger