(Dagbladet): Plantene på Prestrud gård på Nøtterøy er fremdeles fulle av flotte og røde jordbær. Men de skal ikke plukkes, skriver Tønsberg Blad.
For de er under den gyldne grensa på 28 millimeter i diameter, og da vil ikke de store dagligvarekjedene ha dem.
- Jeg må bare forholde meg til kravet kjedene har stilt på vegne av forbrukerne, men om du og jeg er enige i er en annen sak, sier jordbærbonde Hans Julius Sanne (61) til Dagbladet.
«Småbær» best 61-åringen forsyner sommerglade nordmenn med 60 tonn jordbær i år, men det kunne altså vært mye mer.
Men mange mener de små jordbærene er best, og i tillegg skjæres ofte de største bærene i to før servering.
- Om du skjærer en stor bær i to kan du se at margen ofte kan være ganske hvit, og da er det ikke mye smaksstoffer igjen. Et lite bær er ofte mørkerødt gjennom hele, sier Sanne.
- Selv synes jeg det er best med små bær som har stått og modnet.
Ekstra mange små 61-åringen forteller at han har fått mange reaksjoner på at de beste bærene står igjen og råtner.
Årets varme klima har sørget for at det er ekstra mange bær som står igjen i jordbæråkeren til Sanne.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger