- Det er utspill fra Donald Trump jeg er veldig uenig i

Børge Brende håper den amerikanske valgkampen ikke blir et gjørmebad.

FORSIKTIG: Utenriksminister Børge Brende ønsket ikke å gå inn i detaljene, men uttrykker klar misnøye med flere av Donald Trumps utspill. Foto: NTB SCANPIX
FORSIKTIG: Utenriksminister Børge Brende ønsket ikke å gå inn i detaljene, men uttrykker klar misnøye med flere av Donald Trumps utspill. Foto: NTB SCANPIX Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

NEW YORK (Dagbladet): Utenriksminister Brende vil ikke ta side i den amerikanske presidentkampen.

Men etter et møte med Bill Clinton gjør han det likevel klart at han er dypt uenig i utspill fra republikanernes Donald Trump.

Som eneste presse er Dagbladet med Brende der han og følget hans strener inn i skyskraperen i Midtown på Manhattan og tar heisen opp i 41. etasje. Der holder Clinton-stiftelsen til.

50
%
RABATT

BLACK WEEK

BLACK WEEK

Halvår
39 kr/pr. mnd
Totalt 234kr/for 6 mnd
Få 50% rabatt nå

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Trygg betaling med:

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer