To nordmenn er savnet etter at et småfly styrtet i Caland-kanalen ved den nederlandske byen Rotterdam søndag
Sikkerhetsregionen Rotterdam-Rijnmond skriver i en pressemelding at nødetatene rykket ut søndag kveld etter melding om mulig flyulykke. Havnevesenet har gjort funn av vrakgods i vannet.
- Det antas at de ikke har overlevd ulykken, heter det i pressemeldingen.
Søket etter de savnede har likevel fortsatt.
- Nødetatene bruker forskjellig utstyr i vannet for å lete etter de t savnede. Profesjonelle dykkere har vært nede på 24 meter. Men sterk strøm i vannet gjør det vanskelig, skriver sikkerhetsregionen.
- Fant klær og redningsvester
Nederlandske myndigheter fikk melding om en mulig ulykke rundt klokka 18.50 søndag kveld. Letemannskaper lette i flere timer søndag kveld, uten å gjøre funn.
Myndighetene vet fortsatt ikke når ulykken skjedde, men ifølge kringkasteren NOS skal det ha blitt funnet klær og redningsvester i søkeområdet.
Havna i Rotterdam er en av de travleste i verden.

- Er i sjokk
Skoleelev savnet
En av de savnede er et barn ved en skole i Bergen. Det bekrefter skolen overfor Dagbladet.
Politiadvokat Cathrine Melau i Vest politidistrikt sier til Dagbladet at det foregår en etterforskning i Nederland etter flystyrten søndag.
- Det er to personer fra Norge som er savnet, men jeg kan ikke bekrefte at de var om bord på flyet, sier hun.
Politiet opplyser i en pressemelding at de to savnede er en ungdomsskoleelev og en voksen.

Ny observasjon av Millehaugen
Melau ønsker ikke å kommentere deres relasjon.
Vest politidistrikt har fått anmodning om å varsle og ivareta pårørende etter flyulykken. Det er nederlandske myndigheter som har ansvar for etterforskningen knyttet til ulykken, men norsk politi bistår i den grad det måtte være ønskelig, ifølge Melau.
Politiet opplyser i en pressemelding at de to savnede er en ungdomsskoleelev og en voksen.
Melau ønsker ikke å kommentere deres relasjon.

- Trodde vi var best i verden
Fløy fra Bergen
Ifølge NRK forlot småflyet Bergen lufthavn Flesland søndag morgen. Det skal ha blitt fotografert da det sto parkert på flyplassen, like før det tok av.
Flyet skal være registrert i Spania, men har norsk eier. Det skal ha mellomlandet i Tyskland, og vært på vei til Frankrike, da det styrtet.