Donald Trumps advokat Rudy Giuliani prøvde på en pressekonferanse torsdag kveld å igjen overbevise om at det er begått valgfusk under det amerikanske valget.
Mens han snakket begynte det å renne brune striper ned på hver side av ansiktet til advokaten, noe som fikk stor oppmerksomhet på Twitter.
– Holder Rudy Giuliani på å smelte? undret flere Twitter-brukere.
– Giuliani er nå så full av dritt at det nå renner ut av porene hans, skrev en annen.
– Farligste TV-minuttene i USAs historie
Ifølge en rekke amerikanske medier var det trolig hårfarge som rant fra Giulianis panne.
Det var imidlertid ikke advokatens svette som får Chris Krebs til å reagere. Krebs fikk denne uka sparken fra jobben sin som toppsjef for USAs cybersikkerhetsbyrå (CIAS), som har ansvar for datasikkerheten ved valget.
Natt til fredag går Krebs hardt ut mot Giulianis pressekonferanse.
– Den pressekonferansen var den farligste timen og 45 minuttene på TV i USAs historie. Og muligens de sprøeste, skriver Krebs.
Et sikkert presidentvalg
Giuliani hadde med seg advokat Sidney Powell på pressekonferansen, og ifølge AP hevdet sistnevnte at Trump slo Biden med «et skred». De skal også ha kommet med påstander som nyhetsbyrået omtaler som fantasifortellinger om systemer som omgjør stemmer.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger