Flere pågrepet etter helikopterranet

Varetektsfengslet i morges.

EN PÅGREPET: Politiet tok seg inn i pengesentralen, men var for sene til å ta ranerne på fersken. Nå er en person pågrepet, mistenkt for å ha tatt del i gigantranet. Foto: Pontus Lundahl / Scanpix
EN PÅGREPET: Politiet tok seg inn i pengesentralen, men var for sene til å ta ranerne på fersken. Nå er en person pågrepet, mistenkt for å ha tatt del i gigantranet. Foto: Pontus Lundahl / Scanpix Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

||| (Dagbladet): Flere personer er pågrepet for helikopterranet mot G4S' pengesentral utenfor Stockholm på onsdag, ifølge SVTs nettsider.

De pågrepne er mistenkt for grovt ran eller medvirkning til grovt ran. Alle sitter fengslet i Kronobergfengselet.

- Pågripelsen gikk rolig for seg. De ble pågrepet av vår nasjonale innsatsstyrke, sier en polititalsmann til SVT.

Mistenker serbereSvensk politi mistenker ifølge Aftonbladet en gruppe tidligere serbiske elitesoldater for å stå bak det svært spektakulære ranet mot G4S' pengesentral utenfor Stockholm onsdag.

Hjernen bak ranet skal ha fått 30 prosent av utbyttet, som skal være blitt på flere hundre millioner svenske kroner. Serbiske aviser, som Blic, går nå ut med navn på to av de angivelige ranerne, som skal ha planlagt ranet siden mai i år.

Dette er opplysninger avisa hevder å ha fått fra svenske politikilder.

Det har lenge vært mistenkt at eksjugoslaver sto bak ranet. «Rosa Panter»-ligaen er blitt nevnt som mulige gjerningsmenn.

AntiterrorDette er to menn i 30-årene, som begge tidligere var en del både av den serbiske hærens elitestyrker og PTJ, den serbiske antiterrorenheten.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer