(Dagbladet.no): Midt i strandlivet på Sollerudstranda ved Lysaker har de ansatte i softwareselskapet 24Seven Office opprettet provisorisk sommerkontor.
- Man blir utrolig fort demoralisert av å sitte inne i sola på dager som dette. Derfor var det like greit å flytte ut, sier administrerende direktør Stian Rustad til Dagbladet.no.
Han mener selskapet, som har kontorer i Oslo, Skien, Stockholm, og London, må leve som det ånder.
- Det er litt av poenget med det vi driver med - webbaserte økonomi og administrasjonssystem for firmaer, som gjør det mulig å jobbe når som helst og hvor som helst, bare man finner en datamaskin, og kommer seg på nett, sier han.
Både han og de 15 ansatte som hadde funnet veien til stranda forsikrer oss om at det hele ikke bare er et endagsstunt for å komme i avisa.
- Nei, jeg har jobbet her i fire år, og i alle de årene har vi tatt med oss jobben ut, sier utvikler Steinar Jordbakke.
Mens sjøen skvalper et mobilkast unna, nyter han arbeidsdagen på Sollerudstranda mens han utvikler nye løsninger på systemene de leverer.
Anne Wisbech har tatt med minstemann på fire og et halvt år. Mens mamma jobber i skyggen, nyter han strandlivet.

- Vi jobber når vi vil og hvor vi vil. Fleksibiliteten gjør langt enklere å ha barn, sier hun.
Med seg på stranda har alle sine laptopper, og 3G-mobilkort for å komme seg på nett. Ved hjelp av det, og mobiltelefon, kan de arbeide like effektivt som inne på et kontor.
Rustad har klokkertro på at nettopp fleksibiliteten for de ansatte ikke bare øker trivselen, men også effektiviteten.
Derfor har han også anskaffet to Boble kabrioleter, og en campingvogn, for å få flest mulig av sine ansatte til å dra på tur mens de jobber.
- Klart det kan virke litt rart, og det ligger mer bak det enn bare trivsel. Vi vil jo også vise våre kunder at det faktisk går an å jobbe på denne måten ved å benytte seg av våre løsninger. Men de som tror at de kan få jobb hos oss og dermed ferie hele året, tar feil. Jeg kan hele tiden måle effektiviteten, og se hvor mye hver enkelt ansatt jobber. Og jeg er overbevist over at de jobber langt mer effektivt enn i de fleste andre selskaper innen vår bransje. Og trivselen gjør at folk ikke slutter, sier Rustad.