Friidretts-NM fredag

NM friidrett, finaleresultater fredag:

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Menn:

100 m:

1) Geir Moen, Moss 10,49, 2) Erik Kringeland, Haugesund 10,62, 3) Thomas H. Olsen, Gular 10,77, 4) Trond A. Lindanger, Haugesund 10,96, 5) Ole Chr. Østrem, Lillehammer 11,10, 6) Vegar Hollås, Steinkjer 11,33, 7) Johan Sørstrønen, Fana 11,89.

John Ertzgaard fra Raufoss brøt.

110 m hekk:

1) Tom Erik Olsen, Vidar 14,19, 2) Kenneth Halhjem, Gular 14,26, 3) Benjamin Jensen, Tjalve 14,61, 4) Ådne Nerhus, Gular 14,96, 5) Vegar Sellæg, Namsen 15,08, 6) Ole Jakob Nielsen, Fredrikstad 16,17.

5000 m:

1) Abderrahim Goumri, BUL 14.07,41, 2) Øyvind Fretheim, Fana 14.25,20, 3) Henrik Sandstad, Steinkjer 14.28,68, 4) Knut Erik Rame, Gjesdal 14.40,62, 5) Bjarte Vik, Osterøy 14.43,83, 6) Terje Olsen, Heimdal 14.46,12, 7) Henrik Grøseth, Rindals-Troll 14.46,24, 8) Tormod Tjørnhom, Kristiansand 14.56,29, 9) Svein Ove Risa, Undheim 14.58,01, 10) Geir Glasø, Heimdal 15.12,33, 11) Rune Opem, Stjørdal 15.13,97, 12) Per Chr. Mørk, Gjesdal 15.17,00, 13) Roy Kaldheim, Skjalg 15.26,20.

Diskos:

1) Einar Tveita, BUL 61,09, 2) Svein Inge Valvik, Tjalve 60,62, 3) Olav Jenssen, Urædd 59,74, 4) Thomas Rosvold, Tjalve 57,90, 5) Eivind Smørgrav, Ringerike 56,71, 6) Gjøran Sørli, Egersund 55,75, 7) Gaute Myklebust, Hinna 53,44, 8) Morten Bredholt, RIF 48,44.

10 000 kappgang:

1) Kristian Lyssand, Søfteland 43.33,75, 2) Erling Andersen, Søfteland 43.39,81, 3) Trond Nymark, Viking 44.44,12, 4) Sverre Jensen, Søfteland 46.03,78, 5) John Chr. Scheie, Søfteland 46.25,39, 6) Christian Trellevik, Sund 47.18,20, 7) Thomas Ølness, Søfteland 48.57,04, 8) Sigbjørn Sandberg, Viking 50.45,98.

Kvinner:

100 m:

1) Sigvor Melve, BUL 11,98, 2) Ann Helen Rinden, Årdal 11,99, 3) Marit Nyberg Birknes, BUL 12,24, 4) Camilla Dahle, Fana 12,27, 5) Annette Dave, Raufoss 12,34, 6) Astrid Larssen, Tjalve 12,43, 7) Cecilie Ringvold, Tjalve 12,53, 8) Ingvild Larsen, Laksevåg 12,58.

10 000 m:

1) Gunhild Halle, Runar 32.47,56, 2) Hilde Hovdenak, BUL 34.42,47.

Stav:

1) Monika Grimsrud, BUL 3,50, 2) Elin Dølør, Vidar 3,30, 3) Christine Gulbrandsen, Gular 3,20, 4) Reidun Småge, Hellas 3,05, 5) Liv Anita Johannessen, Fri 2,80, 5) Sofia Holand, BUL 2,80, 7) Helen Pedersen, Minerva 2,80, 8) Siri Aadland, Fana 2,10.

Kule:

1) Katarina Sederholm, Stjørdal 16,33, 2) Tonia Longe, Fredrikstad 14,91, 3) Elin Isane, Gloppen 13,44, 4) Gunn T. Johannessen, AKS-77 13,17, 5) Grete Etholm, Snøgg 12,98, 6) Britt Helen Thon, Skrautvål 12,83, 7) Kristine Marvik, Sand 12,22.

Slegge:

1) Unn M. Lie, Vidar 56,57, 2) Mette Bergmann, Vidar 54,75, 3) Veronica Juvik, AKS-77 48,58, 4) Elin Isane, Gloppen 43,07, 5) Monica R. Jensen, Ski 42,30, 6) Elisabeth Husby, Vestre Slidre 40,34, 7) Ingelin Bareksten, Fri 39,98, 8) Synnøve Naalsund, Tingvoll 39,43.

(NTB)