Haydn Griffiths (23) tok seg en svømmetur den 19. juli i elva Mersey, i nærheten av Liverpool i England.
Griffiths ble sist sett tirsdags kveld klokka 22.30, melder lokalavisa Liverpool Echo.
Politiet i Merseyside kunne mandag melde at de kan ha funnet 23-åringens levninger. Kroppen ble funnet søndag kveld.

Familiefar fryktet druknet i ferieparadis
- Vi kan bekrefte at kystvakta fant kroppen til en mann i går kveld, søndag 24. juli, i Mersey-elva, skriver politiet på Twitter.
- Sjokk og kramper
Griffiths skal angivelig ha badet med ei venninne før forsvinningen, melder The Independent.
I et intervju med Liverpool Echo skal søsteren til Haydn, Megan, ha sagt at hun tror at broren hennes ble brent av en manet på svømmeturen.
- Han ble brent av en brennmanet. Maria sa han fikk sjokk og kramper i begge beina, sa søstera.
The Independent skriver at Griffiths angivelig skulle svømme ut til noen vindturbiner, da han forsvant under vannet og aldri kom opp igjen.
Bekreftet identiteten
Fredag 22. juli var søket etter svømmeren i full gang. Dette var også 23-åringens bursdag.
Til lokalavisa Manchester Evening News beskriver Megan broren sin som atletisk.

Nazeri (64) hengt for 33 gram heroin
- Jeg tror han fortsatt er der ute og kjemper for livet, sa hun samme dag som broren forsvant.
Nå skal håpet være ute: 23-åringen familie skal nå ha bekreftet at det var Haydns kropp som ble funnet, skriver Liverpool Echo.
Dødsfallet er fremdeles klassifisert som «uforklarlig». En obduksjon vil bli gjennomført for å fastslå dødsårsaken.
Hetebølge-dødsfall
Minst ti mennesker mistet livet forrige uke på grunn av hetebølgen i Storbritannia, melder The Independent.
Den yngste personen er en 13 år gammel gutt. Den unge gutten skal ha dødd da han svømte i elva Tyne, i nærheten av Ovingham.

Nekter skyld i drapet som endret USA
Veldedige organisasjoner oppfordrer folk til være på vakt på når de bader under hetebølgen, og være klar over at man kan få sjokk som følge av temperaturforskjeller i vannet og lufta.
Matt Croxall, som er talsperson for Royal Life Saving Society UK, sier at flere nå søker måter å kjøle seg ned på i varmen, og at de risikerer for å sette seg selv i fare uten grunn:
- Dersom man skal ut i vannet for å kjøle seg ned, burde man gjøre det gradvis for å unngå kaldtvannssjokk, sier Croxall til The Independent.