Hva kan gjøres?

Hvordan bremse den rasistiske volden i Norge? Hva bør politi, myndigheter, skole, organisasjoner og vi alle gjøre? Si din mening!

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Innleggene sendes ut fortløpende. Hvis du mener noen er støtende, send en epost til nettred@dagbladet.no.

Alle må gjøre noe, både de som styrer samfunnet og alle de som lever i det

Gary MacWhale <gjh@email.com>Rickard Losje <goathunter@hotmail.com>anonimutlendinganonym <zeppelins@spray.no>Merete Tveit <meretetv@start.no>Arild Haugrønning <arildhaug@hotmail.com>Harald GundersenElisabeth <back_elisabeth@hotmail.com>Torval Taake <torvaltaake@hotmail.com>EnigmaJ...forbannaKarl Kristian Valerius Nilsen <valerius@valerius.org>Helge Magnus Opsahl <opsahl@stud.ntnu.no>Bjørn H.Sven KarlssonKari Jørgensen <kari.jorgensen@sqm.no>ODDMot voldbriZOL <bernhard_ellefsen@hotmail.com>Odd Henriksen <odd.henriksen@malthus.no>håvard <hsteinum@netscape.net>Roy Teppen <rteppen@yahoo.no>håvard <hsteinum@netscape.net>Lars Erik <Lerik@truth.no>telemarkLars <lars@trondheim.no>marianneSkuffet <Skuffet@hotmail.com>Ida Mellesdal <ida.mellesdaaal@c2i.net>tor even kristensen <tevkrist@hotmail.com>Jente (15)XRolf Olavesen <rolf.olavesen@seametric.com>Jonas Å. <atv@atv.no>Thore Johan Nærbøe <thorejohan@hotmail.com>Morten <mlund@sensewave.com>E.Settli <egil.settli@overseas.no>Erik <kso@rubicon.no>Erik HaugCErik Bjerge <erik.bjerge@nylander.no>AlexanderKolbuGeir Inge Svensli <gsvensli@start.no>PabloFelicityd.anonymBENNY R.I.P12årJorun Helseth Borlaug <jobark@online.no>Knut Fanakrå <fanakr@online.no>Stiftelsen Emmaprosjektet <stimpro@online.no>-S-Hans <Carenot@all.no>Alf hansenx-manbmaxJohnysissel Malme <si_malme@hotmail.com>Linn, tiendeklassing fra OsloEspen <espen3@hotmail.com>Kristin Range <kristinrange@hotmail.com>anonymJacob K Larsen.Jacob K Larsen. <tlakobb@online.no>Johnny <Johnny@hotmail.com>Tone Salthe <tonesalthe@hotmail.com>Tone Salthe <tonesalthe@hotmail.com><sunniva3@hotmail.com>Olav Martinussen <o-marti@online.no>Rikke <rikke@livsnyter.com>MrC <xmrc@hotmail.com>OSLOgutt20 <Kloop@hotmail.com>Elisabeth EmblemJan e Jensen <janegilj@online.no>Sokol <adm@senter.no>Andre SebulonsenHeidi Skoglund <heidiskoglund@hotmail.com>Simon BolivarAnonymMari S. <maripari@spray.no>BørgeKristineFridaanonym <audi@hotmail.com>Ola NormannKlara ku!!!AliJohnElenHenrik <heinz_21@hotmail.com>Tone Gundersen <Tone.Gundersen@vartland.no>stian sæther <stisaeth@online.no>Pål Machulla <kentaur71@hotmail.com>Arild S. <arild.strommen@c2i.net>Arild S.anonymElisabeth <elisabeth_owe@hotmail.com>RunePÅL FERNER <fern@online.no>Stein <stein@hotmail.com>pustiluna <pustiluna@enter.no>Rune Kristian Viken <arcade79@hotmail.com>Rune Kristian Viken <arcade79@hotmail.com>Inger Vik <inv@kankan.no>Bekymretbmax <bmax2@hotmail.com>Harald Arnesen <harald@sologseil.no>Harald Arnesen <harald@sologseil.no>Christian Åkre <christian.akre@audiotron.no>cato bergGeirErik HaugSyela Malaihollo <syelamalaihollo@yahoo.com>YngveYngveYngveMagnar <Mm@liber.no>[I]mportantLars RodbergLars RodbergLars RodbergRoar Ervik <roar.ervik@veidekke.no>Roar Ervik <roar.ervik@veidekke.no>Roar Ervik <roar.ervik@veidekke.no>Roar Ervik <roar.ervik@veidekke.no>Roar Ervik <roar.ervik@veidekke.no>Roar Ervik <roar.ervik@veidekke.no>RIM <eritreanpride@hotmail.com>OSOL <eo.solum@c2i.net>Marie Lorentzen <mariedl@everyday.com>Guri Blesvik Falch <falchg@online.no>Sinna jente (16)JohnOppgitt <ronoswe@yahoo.no>Oppgitt <ronoswe@yahoo.com>nordmannOle Magnus LøwøEinar <pro_patria@usa.net>morten Jensen <morten.jensen@mobilpost.com>Martin Browne <martin.browne@c2i.net>Herold <heroldjo@hotmail.com>Ole Anders <oleanders@jerusalemail.com>nununErikrasismen =fasismenMona Delgado <Mona_Delgado@brown.edu>Hansen <hansen1971@hotmail.com>stineKyrre M. Mathisen <kyrre.mathisen@chello.no>ådne lind <aadne_l@hotmail.com>Ole BrummPetter SmartKarl Kristian Valerius Nilsen <valerius@valerius.org>Karl Kristian Valerius Nilsen <valerius@valerius.org>Tine Lill Nielsen <tine.lill.nielsen@c2i.net>Herold Johnsen <heroldjo@online.no>Karl Kristian Valerius Nilsen <valerius@online.no>Karl Kristian Valerius Nilsen <valerius@valerius.org>Bebbe <Beatebebbe@hotmail.com>Karl Kristian Valerius Nilsen <valerius@valerius.org>Karl Kristian Valerius Nilsen <valerius@valerius.org>Karl Kristian Valerius Nilsen <valerius@valerius.org>anne synnøve hansen <borge.lillebo@c2i.net>mse <mikkeleggen@hotmail.com>Werner Pettersen <werner-p@frisurf.no>analogue <bombebirger@hotmail.com>Evy Frantzsen <Evy.Frantzen@jur.ku.dk>anonym,15 årStein Cantrell-Avloes <scavloes@hotmail.com>Michael <lambrettamike@sol.no>Jan, Holmlia <janj@online.no>AnitaJan, Holmlia <janj@online.no>Elisabeth Gabrielsen <elisabethgabriel@hotmail.com>Heidi <storsh@student.hivolda.no>Heidi <storsh@student.hivolda.no>Wilfred Hildonen <w.hildonen@mail.telepac.pt>Kari Aamodt, Gjøvik <Knaamodt@start.no>Beate StyriOle B <Olbekr@justice.com>Tone HolmTone Graham <tone.graham@infratestburke.no>Angry OneLiaLiasaraJustinian <Justinian1002000@yahoo.com>mounira taha <mounira.mohamad@sensewave.com>Nina Soler <alf@nku.no>sandy lunøe <sandylunoe@hotmail.com><bokaha@yahoo.no>Tone 15 år.Guri Blesvik Falch <falchg@online.no>Ren glede......Kristoffer H.Nile Ås <nils_aas@hotmail.com>nnHodneHodneKnut Foss <knut.foss@var.no>Kenneth Egeland Olsen <team_ktm_racing@drikkerformye.com>opar <opar@enter.vg>Kenneth Egeland Olsen <team_ktm_racing@drikkerformye.com>Magne Svendsen Hatlestad <MAGNE-SVENDSEN.HATLESTAD@trondheim.kommune.no>Kenneth egeland olsen <team_ktm_racing@drikkerformye.com>Jørn rune Hagen <team_ktm_racing@drikkerformye.com>kay-morten kristensensara larsenChristine Finngaard <cfinngaard@hotmail.com>Siri Novak Jenssen <siri_n_j@hotmail.com>line <svendsenline@hotmail.com>Johan <thorvald@hotmail.com>EirikBirgit Synøve Johansen <toillsjura@c2i.net>sjur ystanes <sjur.ystanes@c2i.net>TomLeifBarbro Nustad Vaage <barbros@sensewave.com>abbi <sjkekk@popit.no>christine vadseth <vadseth@hotmail.com>Ali Baba <Alia@hotmail.com>mina16 åringlutaleiTrygve Sandven <trygve.sandven@c2i.net>Trygve Sandven <trygve.sandven@c2i.net>SofusFrode Hommedal <hommedal@stud.ntnu.no>EirikChristine Rosenqvist <crosenqv@online.no>kjerstiChernet Dotche <dotche@online.no>AdmasjamesJon kristian Michelsen <Jkristian@hotmail.com>Maja MilotasjhaLurk <tomazio@sol.no>AnonymMarkoMarkoKeisha AliJEB <jeb@polar-telefilm.com>AnonymMonikaLoboLoboAnonymGøkhan Bagher <gbagher@hotmail.com>Wilfred Hildonen <w.hildonen@mail.telepac.pt>Trond Martin <tmlm@mailbox.as>Trond Martin <tmlm@mailbox.as>nnchrisFinn E. Overlie <FOverlie@aol.com>FOverlie@ <FOverlie@aol.com>Chris Reddy <reddy@online.no>ove larssen <ovela@c2i.net>trude kristoffersen <trudekristoffersen@hotmail.com>Karl Kristian Valerius Nilsen <valerius@valerius.org>Antoinette MooneyNettie <zxzxzxzx66@hotmail.com>Terje <trek@antivold.no>Karl Kristian Valerius Nilsen <valerius@valerius.org>Cassie <My_hero_cass@hotmail.com>RonnyRonnyEspen <espen.syr@hygoform.no>lindaProvosert!!BenedicteL PHALVT UTLENDINGMARIMMARIAMBig Black Boy <Fuck@online.no>hhjgCathrine <cat.roos@c2i.net>Aksel HJkine johansen <baby_girl@hotmail.com>Sint jente!!!Elise&TinaNyranet av en pakistanere! <vil_ikke_ha_trusselbrev_fra@antirasister.com>Jahrmarit <happy_marit@hotmail.com>PeaceLiL_BeAuTy_ <pac_girl@thuglove.com>