- Ingen registrerte nordmenn i skjelvområdet

Identifiseringen av de døde er i gang.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet.no): Dødstallene fortsetter å stige etter det kraftige jordskjelvet i Italia i natt.

Siste bekreftede antallet omkomne er 50 personer, ifølge nyhetsbyrået AP.

Norges ambassade i Roma jobber på spreng for å finne ut om det befinner seg nordmenn i de hardest rammede områdene. Det er gamlebyen Aquila i Abruzzo-regionen om lag 100 kilometer øst for Roma hvor det foreløpig er gravd frem flest døde og hvor ødeleggelsene er verst.

- Identitetsarbeidet av de døde er i gang. Våre opplysninger så langt er at det ser ut til at de fleste omkomne er lokale italienske innbyggere. Dette arbeidet er riktignok ikke ferdig ennå, så vi kan ikke endelig bekrefte noe som helst, sier ministerråd Arne Gjermundsen ved den norske ambassaden i Roma til Dagbladet.no.

Ingen registrerte nordmenn i områdetHan forteller at de har fått et par bekymringsmeldinger fra nordmenn i Norge som har slektninger bosatt i Italia.

- Det er ingen nordmenn som er registert i Aquila eller i omegn, sier ministerråden.

Heller ikke Utenriksdepartementet har fått rapporter om nordmenn som er rammet av skjelvet.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer