- Jeg lå i senga og hørte på en podkast. Det var det «Utøya»-podkasten til NRK, og i episoden hadde ei jente akkurat fortalt at hun sto på andre siden av Utøya og hørte skudd. Så smalt det.
Det forteller en nabo til åstedet til Dagbladet. Han ønsker å være anonym.
- Jeg tenkte med en gang jeg hørte det at «det der er faen meg skudd». Men hvor sannsynlig er det? Det var veldig snålt.
- Jeg husker det som tre skudd, men det kan ha vært flere. De kom i hurtig rekkefølge. Kanskje fire, sier han.
Etter lyden han oppfattet som skudd, forteller han at han hørte skrik og skrål utenfor, men at han tenkte det var noen unger i nabolaget.
- Det var skudd og så skrik. Det er sånn jeg husker det.
- Jeg hadde en uggen følelse, så jeg hørte på radioen i dusjen, men hørte ikke noe. Så hørte jeg politihelikopteret.
- Dirrer litt i kroppen
Fra vinduet kunne han se at en person lå tildekket på fortauet i gata hans.
- Hun var tildekket da jeg så ut. En arm stakk ut, sier han.
Naboen forteller at det som har skjedd fortsatt henger i.
- Jeg kjenner jo at det dirrer litt i kroppen. Jeg er ingen krigsreporter, forteller han.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger