Nå er trebarnsmoren anmeldt for bedrageri, melder italienske medier. Kvinnens lottogalskap brøt ut etter at hun for kort tid siden mistet jobben, og ikke visste hvordan hun skulle greie å forsørge seg og barna.
Hun gikk til en spåkone, som rådet henne til å satse alt hun kunne på lotto og sa at utsiktene til en storgevinst var svært gode. Spåkonen fortalte henne til og med hvilke tall hun skulle satse på, for å være sikker på å vinne.
Men uke etter uke gikk, uten at det ble noen gevinst å hente. Etter hvert slapp hun opp for kontanter, men velvillige kioskeiere lot henne spille videre på krita, til spillegjelden var kommet opp i et beløp tilsvarende 223.000 norske kroner.
Nå har kioskeierne anmeldt henne til politiet, og hun risikerer å bli tiltalt for bedrageri. Lottospill er svært utbredt og populært i Italia, der utsiktene til gevinster på millioner av kroner lokker mange til å spille for mer enn de har råd til.
(NTB)