Julemat:

Kvinne besvimte etter pølsesjokk

Skulle bare smake litt da alt gikk galt.

ILLUSTRASJONSBILDE: Kvinnen skulle bare smake på ei pølse da alt gikk galt. Foto: Lise Åserud/NTB
ILLUSTRASJONSBILDE: Kvinnen skulle bare smake på ei pølse da alt gikk galt. Foto: Lise Åserud/NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Mandag 13. november besøkte en kvinne julemarkedet på det historiske museet Huseby bruk i den svenske kommunen Alvesta.

Kvinnen smakte på ei pølse - og besvimte, melder P4 Kronoberg.

KNUST: I serien «Girls of Oslo» følger vi livene til influenserne Sophie Elise Isachsen, Isabel Raad, Anniken Jørgensen og Nora Haukland. I fredagens episode får vi se en hjerteknust Nora etter bruddet med Marius Borg Høiby. Video: Prime Video Vis mer

Kruttsterke saker

Det skulle vise seg at pølsa inneholdt en av verdens sterkeste chilityper.

Radiokanalen melder at kvinnen ble svært dårlig etter prøvesmakingen, og at hun deretter mistet bevisstheten.

GEDIGENT: Julemessen på Huseby bruk markedsfører seg som «Nordens største julemarked». Foto: Huseby bruk
GEDIGENT: Julemessen på Huseby bruk markedsfører seg som «Nordens største julemarked». Foto: Huseby bruk Vis mer

Kroppsskade

En mann hun var sammen med politianmeldte hendelsen, og politiet har ifølge radiokanalen opprettet en sak som omfatter kroppsskade.

Huseby bruk har ikke kommentert saken i svenske medier.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer