(Dagbladet.no) Kvinnen kjørte inn i flomvannet på vei 1380 utenfor Helsingborg, skriver Aftonbladet.
- Vi har funnet en person omkommet i bilen, sier Lennart Nilsson i Helsingborgs brannvesen til Expressen.
Åstedsgranskere forsøker nå å finne årsaken til dødsulykken.
- Vi jobber med å identifisere kvinnen, og våre folk på åstedet forsøker å finne ut hvordan ulykken har skjedd, sier operasjonsleder Mikael Persson ved operasjonssentralen i Malmö til Dagbladet.no.
Bare 30 cm over vannflata
Da redningstjenesten kom frem til stedet stod bare 30 centimeter av bilen over vannet. olitiet måtte tilkalle dykkere for å få kvinnen ut av den vannfylte bilen.
- Vannet var rundt 1,5 meter dypt der kvinnen ble funnet død i bilen, sier Lennart Nilsson.
Det var to billister som meldte fra til politiet klokka 07.43 om at en kvinne skulle sitte alene i en bil fylt av vann på vei 1382 utenfor Hyllinge. De hadde da sett personbilen stå fast i flomvannet etter det kraftige regnet.

- Bilen er nesten fyllt av vann og redningstjenesten er på plass. Det ser alvorlig ut, sier Mikael Persson på operasjonssentralen i Malmö til Expressen.
Kvinnen er ennå ikke identifisert. Hun er bragt til patologen i Helsingborg.
E6 stengt
Regnet har øst ned de siste dagene, og flere veier nordvest i Skåne ligger under vann.
- Bilisten kan ha kjørt seg fast i et vassdrag, sier Mikael Persson.
Det svenske Vägverket ber bilister om å unngå å kjøre i Malmö. Trafikken nord for Malmö står stille. Også på E6 er det lange køer.
- Det er totalstopp i trafikken på grunn av køer. Det er vanskelig å komme frem på E6 på grunn av vannmassene. E6 er stengt på visse strekninger, sier
Mikael Persson til Dagens Nyheter..
