Kvinne savnet etter tur i hjemme­laget ubåt. Nå er eieren siktet for drap

Dramatisk utvikling i ubåtsaken i kveld.

Foto: Bardur Eklund / NTB scanpix
Foto: Bardur Eklund / NTB scanpix Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet): Peter Madsen, oppfinner og eier av ubåten «Nautilus» som forsvant utenfor København tidligere i dag, er nå siktet for drap på en svensk kvinne.

Det sier visepolitiinspektør Jens Møller til Ekstra Bladet.

- Han vil bli begjært varetektsfengslet i morgen.

Benekter straffskyld

Avisa skriver at kvinnen jobbet som journalist, og var med om bord i forbindelse med en reportasje.

Madsen nekter for at han er skyldig i det han er siktet for.

Han ble reddet rett før ubåten sank.

Mannen har forklart at han var alene i ubåten. Den ligger nå på sju meters dyp, og dykkere har så langt ikke klart å komme seg inn i den.

- Jeg var bare på en testtur, hvor jeg lekte med forskjellige ting på ubåten. Så oppsto det en feil, sier Peter Madsen til danske TV2.

Ble meldt savnet

Eieren har sagt at den svenske journalisten forlot ubåten ved Refshaleøen rundt klokka 22.30 i går kveld. Dette angivelig før farkosten sank.

Hun kom imidlertid ikke hjem den kvelden, og det var kvinnens kjæreste som meldte henne savnet ved 02.30-tida.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer