En 28-årig tysk mann var søndag kveld fortsatt savnet etter at en båt kantret i Rekefjord i Sokndal i Rogaland søndag ettermiddag.
Tre personer havnet i sjøen da båten gikk rundt.
- De la på svøm alle tre. De klarte å komme seg opp på et skjær, men på en eller annen måte forsvant 28-åringen ut i sjøen igjen, sier operasjonsleder Arild Bjørnevoll i Rogaland politidistrikt til NTB.
Far og datter reddetDe andre to, en far og hans datter, ble senere plukket opp av et redningshelikopter. De to skal være i god behold. Også de er tyske statsborgere.
- Den tredje personen var en kamerat av faren. Vi anser det som lite sannsynlig at han er i live, sier Bjørnevoll.
De tre hadde lagt ut på fjorden i en 15 fots fritidsbåt med påhengsmotor for å fiske. Det var dårlig vær i området, og høye bølger.
- Båten kantret etter at tyskerne fikk motorstopp. En annen båt var like i nærheten. Båtføreren så hva som skjedde og fikk varslet om ulykken, sier operasjonslederen.
Politi og Hovedredningssentralen fikk melding om kantringen like før klokken 14.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger