- Siktelsen mot Marit Christensen ble tatt ut for en uke siden, opplyser statsadvokat Kristian Nicolaisen til VG.
Marit Christensens advokat Tor Erling Staff synes det er særdeles overraskende at kriminalpolitiet i Oslo har siktet Christensen i saken. Christensen er innkalt til avhør i løpet av den nærmeste tiden.
- Vi er klare for fight, sier Staff.
Christensens fraseparerte ektemann Elfad Badirkhanov ble nylig idømt to og et halvt års fengsel i Oslo byrett i forbindelse med smykkesaken. Badirkhanov har anket dommen til lagmannsretten. Samtidig er Badirkhanovs forsvarer, advokat Ellen Haugsrud, politianmeldt for å ha skadet etterforskningen ved å holde tilbake informasjon om en pantsettelse av hovedsmykket i saken. Pantsettelsen er viktig i saken mot både Badirkhanov og Christensen.
- Jeg har ren samvittighet. Anmeldelsen er en grov sjikane fra en tidligere underordnet på Oslo politikammer, hevder Ellen Haugsrud overfor VG.
(NTB)