Steinar Sagen

MDG-Lan vil ha MDG-Steinar

Nok en gang har MDG prøvd å verve kjente personer til å stå på Oslo-lista i kommunevalget. - Jeg følte det bodde en politiker i ham, sier Lan Marie Berg.

KOMIKER: Steinar Sagen lot seg fotografere i bilen da han spilte en livstrøtt og veldig singel taxisjåfør i NRK-serien «Maxitaxi Driver». Sier han ja, blir det en kamp mot biltrafikken i Oslo. Foto: Hans Arne Vedlog / Dagbladet
KOMIKER: Steinar Sagen lot seg fotografere i bilen da han spilte en livstrøtt og veldig singel taxisjåfør i NRK-serien «Maxitaxi Driver». Sier han ja, blir det en kamp mot biltrafikken i Oslo. Foto: Hans Arne Vedlog / Dagbladet Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

- Jeg er litt i tenkeboksen. Eller tenketanken, om du vil, sier Steinar Sagen til Dagbladet.

Da han nylig hadde MDG-topp Lan Marie Berg som podkastgjest, fikk det et litt uventet utfall:

Etter innspillingen tikket det inn en Messenger-melding fra Lan Marie Berg med tilbud om å stå på MDGs liste før kommunevalget.

- Jeg syns det var både bra og koselig, sier Sagen.

Sagen er kjent fra podkasten «Papaya», tidligere «Radioresepsjonen», som han driver sammen med Bjarte Tjøstheim og broren Tore Sagen. Han har også spilt i TV-serier som «Side om side» og «Lilyhammer».

Men han har ikke vært politiker. Sagen takket i første omgang ja til å ta en kaffe med henne.

Stjernespekket

Det er ikke første gang MDG i Oslo forsøker å rekruttere kjente personer til å stå på lista deres.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer