M@il en kjendis

Med e-post kan du komme i kontakt med vanskelig tilgjengelige mennesker. Dagbladet gir deg noen adresser til kjente personer i inn- og utland.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

TV OG RADIO

(E-postadresser til NRK-ansatte følger malen: fornavn.etternavn@nrk.no. Norsk ø blir o, å og æ blir a. Bindestrek beholdes, mellomnavn atskilles med punktum. Det samme gjelder for TV2-ansatte.)

Kåre Valebrokk, TV2-sjef: kare.valebrokk@tv2.no

Arve Juritzen, «Vil du bli millionær»: arve.juritzen@tv2.no

Elin Tvedt, værmelder: elin.tvedt@tv2.no (eller elin.tvedt@weather.no)

Synnøve Svabø, programleder: synnove.svabo@tv2.no

Gunilla Holm, programleder: gunilla.holm@tv2.no

Siri Lill Mannes, TV2-nyhetene: siri.lill.mannes@tv2.no

Davy Wathne, TV2-sporten: davy.wathne@tv2.no

Arne Hjeltnes, «Gutta på tur»: arne.hjeltnes@tv2.no

Dorthe Skappel, «God Kveld Norge»: dorthe.skappel@tv2.no

Oddvar Stenstrøm, «Holmgang»: oddvar.stenstrom@tv2.no

Trygve Rønningen, «Jeopardy»: trygve.ronningen@tv2.no

Solveig Barstad, «TV2 hjelper deg»: solveig.barstad@tv2.no

Siri M. Kalvig, værsjef: Siri.Kalvig@vg.no

Einar Førde, NRK-sjef: einar.forde@nrk.no

Kari Slaatsveen, «Holger Nielsens metode»: kari.slaatsveen@nrk.no

Anne-Kat. Hærland, «Bla, bla, bla»: anne-kat.harland@nrk.no

Vidar Lønn-Arnesen, «Da-Capo»: vidar.lonn-arnesen@nrk.no

Anne Grosvold, programleder: anne.grosvold@nrk.no

Knut Olsen, «Redaksjon 21»: knut.olsen@nrk.no

Kristopher Schau, «Karate»: kristopher.schau@nrk.no

Tore Skoglund, «Du skal høre mye...»: tore.skoglund@nrk.no

Ivar Dyrhaug, «Beat for beat»: ivar.dyrhaug@nrk.no

Bård Tufte Johansen, moromann: bard.tufte.johansen@nrk.no

Harald Eia: moromann: harald.eia@nrk.no

Fredrik Skavlan, «Først&sist med

Fredrik Skavlan»: fredrik.skavlan@nrk.no

Pål Bang Hansen, «Filmmagasinet»: pal.bang.hansen@nrk.no

Brita Møystad Engseth, «Film-magasinet»: brita.moystad.engseth@nrk.no

Helene Sandvig, «Puls»: helene.sandvig@nrk.no

Ole André Sivertsen, «Newton»: ole.andre.sivertsen@nrk.no

Stian Barsnes Simonsen, «Midt i Smørøyet»: stian.barsnes.simonsen@nrk.no

Espen Thoresen, Solveig Kloppen, Atle Antonsen, Johan Golden: mandagsklubben@tvnorge.no

Per Øyvind Heradstveit, nå Internett-foreldre-ildsjel: poherads@newmedia.no

SÅPENE

Calista «Ally McBeal» Flockhart: foxcalista@yahoo.com

«Venner for livet»: friends@nbc.com

«Akutten»: er@nbc.com

«Frasier»: frasier@nbc.com

«Suddenly Susan»: suddenly@nbc.com

«Veronicas verden»: veronicascloset@nbc.com

«Will & Grace»: willandgrace@nbc.com

Jay Leno i «The Tonight Show»: tonightshow@nbc.com

«Saturday Night Live»: snl@nbc.com

«I gode og onde dager»: days@nbc.com

«Sunset Beach»: sunsetbeach@nbc.com

«Hotel Cæsar»: alle nås via nettsiden tv2.no/caesar

MUSIKK

D.D.E.-medlemmene: webmaster@dde.noeller:

Bjarne Brøndbo: bjarne@dde.no

Arnt Egil Rånes: arntegil@dde.no

Bård Jørgen Iversen: bosse@dde.no

Eivind Berre: eivind@dde.no

Eskil Brøndbo: eskil@dde.no

Frode Viken: frode@dde.no

Terje Tranaas: terje@dde.no

D'sound-medlemmene: dsound@os.telia.no

Motorpsycho, rockeband: motorpsycho@online.no

Sigvart Dagsland, artist: post@dagsland.no

Ulf i Tre små kinesere: urisnes@online.no

Øystein i Tre små kinesere: mchegge@mmpress.no

Wenche Myhre, artist: wenchem@yahoo.com

Bettan, Jan Werner, Vidar Busk, a-ha, Morten Abel v/agent: erling.johannessen@sirkus-as.no

Tommy Tee: tp@teeproductions.com

M2M: fanmail@m2mmusic.com

Björk: fanclub@bjork.co.uk

SPORT

Mange av våre fotballproffer og alpinister oppdaterer jevnlig hjemmesidene sine på nettadressen www.sportsprofiler.com, men kontaktadresse på e-post ligger ikke ute på nettet.

KONGEHUSET

Vår egen kongefamilie kan tilskrives på www.kongehuset.no/respons1.html

BILL&HILLARY

Bill Clinton: president@whitehouse.gov

Hillary Clinton: first.lady@whitehouse.gov

AVISER/UKEBLAD

Harald Stanghelle, redaktør Dagbladet: harald.stanghelle@dagbladet.no

Bernt Olufsen, redaktør VG: bernt.olufsen@vg.no

Steinar Hansson, redaktør Dagsavisen: steinar.hansson@dagsavisen.no

Einar Hanseid, redaktør Aftenposten: einar.hanseid@afteposten.no

Jon Michelet, redaktør Klassekampen: jon.michelet@klassekampen.no

Knut Haavik, redaktør Se og Hør: haavik@shf.no

REGJERINGEN

Kjell Magne Bondevik, statsminister: postmottak@smk.dep.telemax.no(Du kan også prøve kjell.magne.bondevik@st.dep.telemax.no)

Guro Fjellanger, miljøvernminister: guro.fjellanger@md.dep.no

Laila Dåvøy, arbeids- og administrasjonsminister: laila.daavoey@aad.dep.no

Valgerd Svarstad Haugland, barne- og familieminister: valgerd.svarstad.haugland@bfd.dep.no

Gudmund Restad, finansminister :gudmund.restad@fin.dep.no

Lars Peder Brekk, fiskeriminister: lars.peder.brekk@fid.dep.no

Eldbjørg Løwer, forsvarsminister: eldbjorg.lower@fd.dep.no

Odd-Einar Dørum, justisminister: odd-einar.dorum@jd.dep.no

Jon Lilletun, kirke-, utdannings- og forskningsminister: jon.lilletun@kuf.dep.no

Odd-Roger Enoksen, kommunal- og regionalminister: odd-roger.enoksen@krd.dep.no

Åslaug-Marie Haga, kulturminister : aaslaug-marie.haga@kd.dep.no

Kåre Gjønnes, landbruksminister: kare.gjonnes@ld.dep.no

Lars Sponheim, nærings- og handelsminister: lars.sponheim@nhd.dep.no

Marit Arnstad, olje- og energiminister: marit.arnstad@oed.dep.no

Dag Jostein Fjærvoll, samferdselsminister: dag.jostein.fjarvoll@sd.dep.no

Magnhild Meltveit Kleppa, sosial- og helseminister: magnhild.meltveit.kleppa@shd.dep.no

Knut Vollebæk, utenriksminister: knut.vollebak@ud.dep.telemax.no

Hilde Frafjord Johnson, utviklings- og menneskerettighetsminister: hilde.frafjord-johnson@ud.dep.telemax.no

ORGANISASJONER, NÆRINGSLIV m.m

Helga Hjetland , leder i Norsk Lærerlag (via sekretær): liv.solberg@norsk-larerlag.no

Anders Folkestad, leder Lærerforbundet: anders.folkestad@larerforbundet.no

Yngve Haagensen, LO-leder: yhaagensen.lo@loit.no

Gerd-Liv Valla, LO-nestleder: gvalla.lo@loit.no

Jan Balstad, LO-nestleder: jbalstad.lo@loit.no

Frederic Hauge, leder Bellona: frederic@bellona.no

Ole Lund, forretningsadvokat og Statoil-styreleder: ole.lund@ba-hr.no

Kaci Kullmann Five, konserndirektør i Aker RGI: kaci@aker-rgi.no

Finn Bergesen , administrerende direktør i NHO: finn.bergesen@nho.no

Ingrid Lerum, administrerende direktør i NHO: ingrid.lerum@nho.no

Kristin Clemet, viseadm.dir i NHO: kristin.clemet@nho.no

Olav Fjell, konsernsjef i Statoil: olav.fjell@statoil.com

Egil Myklebust, generaldirektør i Norsk Hydro: egil.myklebust@Hydro.com

Trond Waage, barneombud: trond.waage@bo.dep.no

Gro Harlem Brundtland, WHO-sjef: brundtlandg@who.ch

STORTINGET

Du kan sende brev direkte til den stortingsrepresentanten du vil ha tak i. Da er adressen fornavn.etternavn@st.dep.telemax.no. (F.eks jens.stoltenberg@st.dep.telemax.no). Men siden ikke alle bruker e-post aktivt, oppfordres folk til å ta kontakt gjennom partigruppene. Merk posten med representantens navn.

Ap: ap.postmottak@st.dep.telemax.no

Høyre: hoyre.postmottak@st.dep.telemax.no

Sp: sp.postmottak@st.dep.telemax.no

Frp: frp.postmottak@st.dep.telemax.no

KrF: krf.postmottak@st.dep.telemax.no

SV: sv.postmottak@st.dep.telemax.no

Venstre: venstre.postmottak@st.dep.telemax.no

Tverrpolitisk Folkevalgte: laila.jusnes@st.dep.telemax.no

thor.sorum-johansen@dagbladet.no, fredrik.nordahl@dagbladet.no, maren.aftret.ness@dagbladet.no, magnus.ronningen@dagbladet.no, tore.gjerstad@dagbladet.no, anne.marit.sletten@dagbladet.no