||| PORT-AU-PRINCE (Dagbladet.no) Nå er det fem dager siden det kraftige jordskjelvet rammet Haiti. Situasjonen for de overlevende blir stadig mer kritisk.
Da Dagbladet drar til det offentlige sykehuset General Hospital i Port-au-Prince tidlig i dag morges lokal tid, sitter det et femtitalls pasienter utenfor og ventet på å få komme inn.
Klarer seg ikkeEn av dem, en kvinne i 40-årene, ligger på en tynn plastmadrass bare noen meter i fra inngangsdøren til sykehuset. Hun skjelver hele tiden og klare ikke holde på kroppsvæske. Men hun er bevisst og våken. En amerikansk lege går bort til henne. Han letter litt på kledet som ligger over henne og ser på den tynne kroppen.- Hun kommer nok ikke til å klare seg. Dehydreringen har gått for langt, sier Mitchell Schuster, lege i organisasjonen Bicol Clinic Foundation.
- Men vi skal se til henne om et øyeblikk, legger han til før han forsvinner inn i sykehuset igjen.
Kvinnen har fått væske intravenøst, men nå var væskeposen tom.
Dagbladet er på stedet i rundt en time, men kvinnen har fortsatt ikke fått hjelp når vi må dra videre.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger