(Dagbladet.no): Representanter fra Utenriksdepartementet mottar i morgentimene fredag seks nordmenn og en palestiner med oppholdstillatelse i Norge som har vært innesperret i Gaza.
De sju er blant 443 innesperrede utlendinger som fredag morgen slippes ut fra Gazastripen via en nordlig grenseovergang.- Vi står på den andre siden av grensen og venter på dem nå, sier Norges representant i det palestinske området, Tor Wennesland.
I 8.30-tida kom den første av nordmennen, Kamilia Fakhri Mohamed Aldawondi, ut.
Hun orket bare å si følgende til journalistene på stedet:- Situasjonen er veldig, veldig ille, sa hun da hun kom ut.
Hun hadde med seg to kofferter og en eske, og var på gråten da hun kom ut. Hun blir nå tatt hånd om av norske myndigheter.
- Hun holdt på å bryte sammen, det var så vidt hun klarte å komme seg til bilen, sier Tor Wennesland til Dagbladet.no.
Barn med kuttskaderFem av de sju som nå kommer ut er en familie.
Familien har prøvd å komme seg ut en lengre periode. For to dager siden var det et bombenedslag rett ved der de bodde.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger