NEW YORK (Dagbladet): For snart to uker siden sto Melania Trump på scenen og talte til Republikanernes landsmøte. Da skapte hun overskrifter fordi setninger i talen var stjålet fra Michelle Obamas tale til Demokratenes landsmøte i 2008. Nå stjeler kona til Republikanernes presidentkandidat, Donald Trump, overskriftene igjen. Søndag står hun splitter naken å forsiden av New York Post.
Bildene av den tidligere modellen stammer, ifølge avisa, fra et modelloppdrag Melania gjorde i New York i 1995 for et nå nedlagt fransk manneblad med fotografen Alé de Basseville.
Til manneblad
Slovenskfødte Melania, som da het Knauss til etternavn, skal ha vært 25 år da hun stilte opp uten annen påkledning enn et par høye hæler.
- Melania var en superflott og fantastisk personlighet, og hun var veldig snill med meg, sier Basseville til New York Post.
Han understreker også at den tidligere modellen aldri følte seg ukomfortabel med å posere naken. Noen av bildene ble trykket i januar 1996 av det franske mannebladet Max. Bladet gikk inn i 2006.
Basseville forklarer at inspirasjonen bak bildene var renessansen og en feiring av kvinnekroppen.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger