KrF-leder Dagfinn Høybråten synes at Norge ligner stadig mer på danskebåten, og at nordmenn lever i sin egen lille boble.
Under landsstyretalen lørdag gikk Høybråten ut mot media, skriver Magazinets nettutgave.
Rudbergs sexliv
- Det er noe feil når Norges største avis har Rune Rudbergs sexliv, og sykdommen til en programleder i TV 2 som hovedoppslag to påfølgende dager. Og det er noe feil når slikt en gang ikke skaper offentlig debatt, sa Høybråten om VG.
- Norge ligner mer og mer på danskebåten. Vi lever i en boble av forbruk, underholdning og jag etter lettjente penger, sa Høybråten videre.
Utgangspunktet for kritikken var en reise han nylig foretok i Malawi. Der fikk Høybråten se mye nød, men også at nødhjelp når fram til de som trenger den mest. Man får et nytt perspektiv på den norske samfunnsdebatten med dette i bakhodet, mente Høybråten. KrF-lederen uttalte at nordmenn tar sin ubegripelige velstand som en selvfølge.
- Unike muligheter
Høybråten pekte på at vi i dag er den generasjonen som har tilgang til de største ressursene noen gang.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger